Přejít k hlavnímu obsahu

Na skok v Barceloně: Jak si město užít na maximum?

10.8.2018
Barcelona nadchne snad každého, kdo miluje teplo, krásnou architekturu, dobré jídlo a sangrii. Chystáte se letos na pár dnů do této oblíbené španělské metropole? Inspirujte se našimi tipy, kde se ubytovat, co vidět, a také, kam v Barceloně vyrazit za jedinečným kulinářským zážitkem.

 

Kde se ubytovat?

Barcelona rok od roku nabírá na popularitě, a tak není divu, že ubytování v Barceloně obecně vyjde draho. Doporučujeme projet si nabídky ubytování na Booking.com, kde při troše štěstí narazíte na cenově přijatelný hotel nebo apartmán, většinou se však pod 10 tisíc za 3 noci nedostanete. Nejméně zaplatíte za hostel, v němž pokoj sdílíte s dalšími lidmi. Toto mírně „punkové“ ubytování sice nevěstí žádnou romantiku, ale můžete při něm narazit na spoustu zajímavých lidí.

Určitě se vyplatí zabrousit také na portál Airbnb.cz, kde soukromníci nabízí pokoje ve svých apartmánech. Velké množství barcelonských hostitelů slibuje čisté pokoje v centru s domácí atmosférou a průvodcovskými službami jako bonus.

Kde se dobře najíst?

Jakmile zadáte do vyhledávače „Barcelona“, spadne na vás lavina článků se stále se opakujícími památkami a historickými místy. Přestože je opakování matka moudrosti, nechceme vás unudit k smrti, a proto začneme gurmánkou stránku pobytu.

Nejprve se posilnit, a pak se vydat po stopách Dalího a Gaudího, to zní jako plán, co myslíte?

Tosca Palau bar – asi 5 minut chůze z ulice La Rambla vám připraví opravdu výborné tapas, vhodné rovněž pro vegetariány. Bar se nachází v centru Barcelony, naproti koncertní síni Palau de La.

La Bouqeria – až budete nasávat španělský „vibe“ na nejznámějším trhu na světě, zastavte se na osvěžující smoothie (za cca 1 euro) a voňavé ovoce.

La Marquise Decadente – v této elegantní kavárně si pochutnáte na nejrůznějších zákuscích, nejvíce tu však lidé opěvují mrkvový dort a citrónový koláč. Skvostný interiér dýchající na vás historickou atmosféru je příjemným bonusem.

Vyhlášený Brunch&Cake – nenechte si ujít dokonalé Acai a Buddha bowls, které lahodí jak oku, tak i chuťovým pohárkům. A pozor, dávají zde opravdu velké porce. Určitě si nechte v břiše také místo na jejich cappuccino s kokosovým mlékem.

 

Co vidět?

Hospital of the Holy Cross and Saint Paul

Až se pokocháte majestátností a pozoruhodnými detaily chrámu La Sagrada Familia, běžte si prohlédnout nedalekou nemocnici – Hospital of the Holly Cross and Saint Paul. Překrásný komplex se ani trochu jako nemocnice netváří, v jeho areálu obklopeném bujnou zelení se konají různé lekce a koncerty.

Ulice La Rambla

Ulice Rambla je jakýmsi must-see Barcelony. Promenáda spojuje Katalánské náměstí a Kolumbův památník a určitě se jeví jako příhodné místo, kde nasát ruch velkoměsta. Čekají vás tu květinové trhy i luxusní obchody a spousta pouličních stánků.

Park Guell

Park Guell, mistrovské dílo, na němž zanechal své otisky i duši slavný Antonio Gaudí. Městský park nejenže přímo vybízí k načerpání sil, ale také z něj budete mít Barcelonu jako na dlani. Doporučujeme zarezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem.

Hora Tibidabo a kopec Mountjuic

Do Barcelony na hory? Proč ne, i tady si nějakou můžete vyšlápnout a obdivovat město s větším nadhledem. Za zdolání či výjezd lanovkou určitě stojí hora Tibidabo a dále kopec Mountjuic, na němž se kromě množství kulturních památek rozkládají i botanické zahrady.

Nezapomeňte se před cestou pojistit

Každá, byť i evropská, cesta si už tak žádá spoustu zařizování, a proto si na cestovní pojištění leckdy vzpomeneme až na poslední chvíli. Díky portálu Epojisteni.cz si ovšem můžete srovnat nabídky různých pojišťoven a sjednat si cestovní pojištění online, z pohodlí domova. A pokud jste už v Barceloně byli, máme pro vás tipy na cestu do USA.

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole