Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Na Oscarech se objeví nová kategorie a nikdo z ní není nadšený 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unshplash/10.8.2018
Seznamte se s cenou útěchy. 

Filmová Akademie oznámila velké změny týkající se jejího každoročního udílení cen. Kromě toho, že se zkrátí délka celé show na tři hodiny a z vysílání budou vynechány méně populární ocenění, (čtěte ty, které se netýkají známých obličejů, což mnoho lidí považuje za neférové) tak bude přidána zbrusu nová kategorie: “Outstanding Popular Film”. Tedy klasický blockbuster, který nemá s filmovým uměním zas tak moc společného a vzniká v podstatě jen proto, aby potěšil davy a vydělal peníze - spoustu peněz! Ačkoliv i ten se někdy dokonale povede. 

Mnoho filmových kritiků se ohledně tohoto rozhodnutí ohradilo a považují ho za laciný trik, jak získat sledovanost, která v loňském roce dosáhla historického minima. Tím, že Akademie zahrne do výběru i tyto snímky, alibisticky je zařadí do programu, aniž by jim musela udělovat některou z “velkých” cen. Navíc tak vznikne ještě větší propast mezi tím, co je vnímáno jako umění a co jako mainstream.  

Samozřejmě že ne všechny divácky populární trháky si zaslouží Oscara (Deadpoola sice milujeme, ale uznejte...) Ale jsou i takové masové záležitosti, které by do filmové historie patřit mohly. Viděla jste například Tiché místo? Tím, že je Akademie automaticky vystrčí na druhou kolej, ještě více tak sníží jejich už tak pochybný status.  

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole