Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Na která místa nejvíce zapomínáte, když se mažete opalovacím krémem?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/14.7.2018
Pamatujte si, opálení vybledne, ale vzpomínky zůstanou. 

V tuto chvíli již doufáme, že vy, naše inteligentní čtenářky, jistě víte, jak moc je užívání opalovacího krému důležité! A to nejen na pláži. Nejen na obličeji. Nejen ráno. Nejen jednou denně… Naopak celý den, každý den a kdykoliv, kdy je vaše pokožka vystavena slunci. Tak. Když jsme si tohle vyjasnili. Můžeme pokračovat. 

Skupina britských vědců nyní zjistila, že i když používáte doporučené množství (asi 30g) krému s SPF a mažete se jím 15 min před tím, než vyjdete na slunce, stejně nejste plně chráněna. Jejich dermatologická studie, které se účastnilo 57 dobrovolníků ukázala, že jen na obličeji lidé zapomínají aplikovat opalovací přípravek na 10% pokožky. To není ideální. Až 75% testovaných vynechalo oblast kolem úst a očí. Muži se pochopitelně také vyhýbali místům, kde jim rostou fousy. Smutné je, že i přesto, že vědci všechny informovali, na které části tváře zapomněli, udělali testovaní stejnou chybu i při druhém pokusu. 

Je snadné pochopit, proč jsou právě tato místa na obličeji opomíjena. Ovšem paradoxně bychom měli právě těmto zónám věnovat co největší pozornost. Odborníci totiž doložili, že 5-10% rakoviny kůže postihuje oční víčka a také se právě zde tvoří nejvíce vrásek. Takže, i když víme, že si nechcete dát opalovací krém k obědu a máte ráda svou schopnost zraku, doporučujeme SPF aplikovat co nejblíže, k těmto smyslovým orgánům, tak aby vás to ovšem nepálilo. 

 

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama