Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Na jaké filmy se podívat letos o Vánocích?

Archiv
Text: Tereza Čaladi, Foto: Archiv/24.12.2020
Už jsou tu Vánoce! Ať se vám to líbí, nebo ne. A s nimi přichází čas na zavrtání se do deky s horkou čokoládou, cukrovím, zapálení svíček, nasazení tlustých ponožek a puštění vánočních filmů. A my vám přinášíme 10 tipů, těch nejlepších!
Reklama

Některé z nich jste už možná zapomněli, některé možná naopak neznáte. A něco je prostě stará dobrá klasika.

1. Sám doma
Dva díly o Kevinovi, který zůstal sám doma a potýká se jak se vším, co musí zařídit dospělí, tak i se zlodějíčky, je klasika z 90. let. Zaručeně se ale budete smát, i když jste ji viděli už 150x.

2. Grinch
Zelená postavička, která nesnáší Vánoce, také nesmí chybět. Tento film je tu pro potěšení těch, co si vánoční atmosféru tolik neužívají, ale i pro její milovníky, protože Vánoce bez Grinche nejsou Vánoce.

3. Prázdniny
Dvě ženy, které jsou nespokojené se svým životem a unavené muži, se rozhodnou, že si na dva týdny vymění domy. Jeden je však vila v LA a druhý chatička na anglickém venkově. Ačkoliv se to zdá šílené, bylo to pro ně to nejlepší, co mohly udělat, jelikož díky tomu jako by se jim stal zázrak.

4. Láska nebeská
Příběh z předvánočního Londýna, který se skládá z několika milostných, romantických a okouzlujících historek, které ukazují, jaký chaos dokáže láska způsobit. Myslím, že zde není třeba říkat nic více.

5. Last Christmas
Film doprovázený ikonickou písničku Last Christmas, která se v něm několikrát promítá. A stejně jak se v ní zpívá last christmas, I gave you my hearth, to ukazuje. Ano, film zmiňuje tematiku transplantace srdce.

6. Anděl Páně
Česká pohádka, která vypráví příběh o anděli Petronelovi a čertu Uriášovi, kteří spolu řeší patálie na zemi, aby se mohli vrátit zpět do nadpozemských výšin. Každý je jiný a přitom si tak rozumí. A můžete s nimi prožít hned 2 dobrodružství, jelikož Anděl Páně má 2 díly.

7. Pelíšky
Pelíšky netřeba popisovat, ty zkrátka k českým Vánocům patří. Příběh třech generací, který se odehrává koncem 60. let, vám připomene český humor i jak se u nás dříve žilo.

8. Tři oříšky pro Popelku
Snad nejznámější česká pohádka každoročne vysílaná na Štědrý den. Ani letos o Vánocích si přeci nenecháte ujít českou Popelku Libuši Šafránkovou.

9. Základ rodiny
Komedie o konzervativní ředitelce korporace Meredith (ztvárnila Sarah Jessica Parker), která se vydává strávit Vánoce s rodinou svého přítele. Přimět je ale, aby ji měli rádi a přestali dělat naschvály, je ovšem těžší než se zdálo.

10. Šťastné a veselé
A nakonec vám doporučíme letošní novinku o páru Abby (Kristen Stewart) a Harper (Mackenzie Davis), které se rozhodnout strávit Vánoce s rodinou Harper. Ta ovšem o orientaci své dcery neví a tak se Abby a Harper snaží všemožně skrýt, že jsou partnerkami. Povede se jim to, nebo bude součástí rodinných Vánoc i coming out?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama