Přejít k hlavnímu obsahu

Velké módní domy přestávájí používat kožešinu

Text: Milena Skutelniková, foto: Getty Images/3.4.2018
V několika světoznámých módních domech došli k rozhodnutí přestat používat kožešinu, týká se to zvučných značek jako je Versace, Gucci nebo Armani.

Po letech nátlaku ochránců zvířat i samotných zákazníku se velké obchodní značky rozhodly upustit od používání kožešiny. Výjimkou není ani Versace. Sama Donatela Versace oznámila, že kožešiny pro své nadcházející kolekce nepoužije. Svoje rozhodnutí uvedla v rozhovoru pro časopis 1843, kde prohlásila, že jí nepřipadá správné kvůli módě zabíjet zvířata a že s kožešinami končí. Značka Versace, zatím jako poslední, se tak přidala k dalším značkám, které odmítají využívat ve svých kolekcích kožešinu.

Například Gucci k tomuto rozhodnutí dospělo už loni, kdy výkonný ředitel Marco Bizzari oznámil, že odstranil kožešinu z kolekcí jaro-léto 2018. Armani toto rozhodnutí již přijal o rok dříve.

Mezi odpůrce kožešiny také můžeme zmínit značky jako Vivienne Westwood, kdy sama návrhářka zakázala používání kožešiny v roce 2007 po setkání s představiteli PETA. Dalšími jsou Stella McCartney, Ralph Lauren nebo i Calvin Klein.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole