Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Topmodelka Paulína Pořízková uzavřela show Jiřího Kalfaře na londýnském týdnu módy

19.2.2018
Show Jiřího Kalfaře na sezónu podzim/zima 2018, která proběhla v sobotu 17. února na londýnském týdnu módy, otevřela Alina Baikova a zakončila super modelka Paulína Pořízková. Soundtrack ke kolekci složila a sama zahrála cellistka Terezie Kovalová.
Reklama

Kolekce „Return of a Queen“ Jiřího Kalfaře na sezónu podzim/zima 2018 je inspirovaná prosperující viktoriánskou érou ve Velké Británii. Návrhář převzal siluety typické pro 19. století a kreativně si vyhrál s kousky jako jsou kápě, korzety, límce, široké sukně a kalhoty ve výrazných barvách kralovské modři nebo zlaté.

„Pohlcuje mě drama Jiřího dizajnů, a hlavně jeho smysl pro humor – kolekce pracuje s velkou nadsázkou, která se stává hrou. Mám pocit, že s tím kráčí přesně kam chce, kolekce je osobní a opravdová, nenásleduje žádné specifické trendy, což upřímně obdivuju“. – Paulína Pořízková

Stejně jako v předchozích kolekcích používá Jiří Kalfař recyklované materiály a lokální výrobu v souladu s udržitelný étosem značky a její politikou nulového odpadu.

O NÁVRHÁŘI

JIŘÍ KALFAŘ je český módní tvůrce, který byl původně tanečníkem. Naplňuje svůj vrozený cit pro styl v kolekcích využívajících materiály s potiskem inspirovaným folklórem, ve kterých přináší inovativní střihy. Jeho pánská linie posouvá hranice svým vnímáním genderové identity, dámská linie zase oslavuje svobodu ženské duše ve svých uvolněných siluetách a vibrující paletě barev.

Jeho modely byly publikovány ve Vogue, SCHON, Wonderland, Blank, Harper’s Bazaar, Sports Illustrated, Fucking Young!, Phoenix, Hunger, Grazia, Forbes US and The Financial Times. Byl vybrán časopisy NYLON a L’Officiel mezi návrháře, které je nutné sledovat, v roce 2018 úspěšně debutoval na londýnském týdnu módy. Dvakrát vyhrál nejlepšího designéra pánské módy na Mercedes-Benz Kiev Fashion Days a v letošním roce byl zařazen mezi 30 pod 30 časopisu Forbes.

FOTO: Jiří Kalfař - podzim/zima 2018

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama