Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Must-have letošního jara: třásně ve stylu Gucci

Nikola Šimková/16.5.2014

Třásně, to je pohyb. Pohyb, to je hudba. Hudba, to je radost. A radost? To je Gucci! Nová řada kabelek italské značky má k hudbě blíže než kdy předtím.

Designérka Frida Giannini vášnivě miluje hudbu. Ve své vlastní sbírce má přes osm tisíc vinylových desek. Právě proto snad kreativní ředitelka italského módního domu Gucci tak ráda sahá při navrhování kolekcí po inspiraci dvacátými lety, dobou, kdy hudba a tanec ovlivnily dámskou módu k nepoznání. Zmizely korzety, sukně se zkrátily a střihy uvolnily.

Nespoutanou dobu 20. let má připomínat i nová řada kabelek nazvaná jednoduše Nouveau – tedy odkazující k názvu celého stylu art nouveau. Giannini tak dala klasickým kabelkám s bambusovými detaily nový švih a energii. Díky všudypřítomným třásním, které jsou jedním z poznávacích znamení módy 20. let, se jí podařilo kabelky doslova rozhýbat před očima. Při každém vašem pohybu se elegantně rozvlní a něžně se vám otřou o lýtka. Jemné proužky kůže zdobí kabelky ve variantách přes rameno, psaníčka, objemnější kabely, ale i oblíbenou hobo – jejíž projmutý tvar proslavila dnes již legendární kabelka Jackie. K dostání jsou v barvách od klasické černé přes temně červenou, fialovou či výrazně modrou. Komu by nestačila klasická kůže, může zvolit ležérnější semiš, či naopak přepychové kůže plazů. Výroba těch náročnějších modelů přitom zabere až dva dny. 

Frida Giannini novou řadu kožených krásek navrhla tak, že se skvěle hodí nejen na denní nošení, ale i na večírek. Vznikl proto i krátký film nazvaný příkladně The Fringe (Třásně), ve kterém hrají hlavní roli krásná žena, luxusní klub a kabelky z řady Gucci Nouveau v rozličných barvách. Zhlédnout ho můžete na oficiálním YouTube kanálu značky Gucci.

Frida Giannini ale šla v propojení se světem klubů, barů a hudby ještě dál a oslovila šest trendy dýdžejek, aby pro Gucci připravily unikátní sety inspirované právě novými kabelkami. Ve studiích v New Yorku, Los Angeles, Londýně a Paříži tak svůj um předvedly vycházející hvězdy klubové scény jako Pixie Geldof, modelka a zpěvačka kapely Violet, Harley Viera-Newton, rovněž bývalá modelka s podepsanou smlouvou vydavatelství rappera Jay-Z, či D.J.Kiss neboli Ja Kissa Taylor-Semple, kterou americký tisk zařadil mezi pětadvacet nejstylovějších Newyorčanů, protože na večírcích značek jako Giorgio Armani nebo Louis Vuitton hraje v šatech od Giambattisty Valliho a střevíčcích od Jimmyho Choo. Jejich exkluzivní playlisty si můžete poslechnout a sdílet na stránkách hudební služby Spotify. Spíše než digitální třásně ale doporučujeme ty analogové, které se tak elegantně pohupují na rameni.

DJ Chelsea Leyland

DJ Harley Viera Newton

DJ Leigh Lezark

Frida Giannini

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama