Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Metamorfóza denimu

Jan Boublík/9.1.2014
Džínovina vládne světu! Charakteristiky zdánlivě standardního materiálu totiž získávají na ušlechtilosti, když si je do svých studií zvou odborníci z Hermés. 

Děje se tak v přímém přenosu realizace nového tématu módní značky, která si stanovila, že se v roce 2014 bude zabývat metamorfózou. Proto edituje právě denim – a o tak, že jeho odstíny klade na pod povrch florálních motivů tradičních hedvábných šátků.

Po představení speciální "denim-like" edice pro obchodní dům Liberty (v roce 2009) a produkci grafity segmentů v podzimní kolekci (roku 2012) se tak Hermés rozhodl pro zcela samostatnou paletu, jež bude nesmrtelnému indigo materiálu zasvěcena. Čtyři svébytné modely, vyrobené z nepostradatelného hedvábí, ale i kašmíru, ve výsledku oslavují řemeslo lyonský tiskařů a přírodní metody devastace denimu ze severního Bangladéše. Limitovaná edice navíc přepracovává legendární vzory a techniky vyšívání.

Na šátcích se tedy objeví tradiční uzdy, popruhy a ostruhy, zkrátka všechny segmenty výbavy v jízdě na koních, které jsou po celou dobu dlouholeté výroby hedvábných šátků kombinovány s exotickými květy v kaleidoskopických printech. My tomu říkáme láska na první pohled. Edice bude do prodeje uvedena od 13. února tohoto roku  tedy den před oslavami svatého Valentýna, na to pozor – a bude dostupná online na hermes.com. To ji bohužel činí méně dostupnou pro české fanoušky Hermés, ale pokud plánujete romantický výlet za Eiffelovkou, na notoricky známé adrese: 24 Faubourg Saint-Honoré, tyto krásné šátky určitě najdete. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole