Přejít k hlavnímu obsahu

Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2018: Na co se můžete těšit v březnu?

Foto: Archiv MBPFW/2.2.2018
Přehlídky nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí zavedené domácí značky i začínající návrháře. Bohatý doprovodný program bude volně přístupný veřejnosti.  

Stálice české módní scény, etablované značky i začínající návrháři

Přehlídkový program nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který je nyní kompletní a zveřejněný na webových stránkách události www.mbpfw.com, charakterizuje návrat domácích návrhářských hvězd Moniky Drápalové, Denisy Nové, Jakuba Polanky a autorského dua CHATTY, stejně tak jako opakovaná účast oděvních značek Blažek a Nehera úspěšných i na zahraničních trzích. Celkem se na přehlídkovém mole v Clam-Gallasově paláci v rámci tří přehlídkových dní od soboty 17. do pondělí 19. března 2018 představí 16 českých a slovenských autorů a značek, dále studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM a v rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program svou tvorbu předvede ukrajinský návrhář Boris Vozianov. Na stejném mole se odehraje také představení čtyř finalistů soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2018. 

Během módního svátku, kdy návrháři předvedou své kolekce na sezonu podzim/zima 2018, se představí několik nových počinů vzniklých na základě propojení designérů s komerční sférou. Například značka FOOTSHOP + LAFORMELA, přehlídku Denisy Nové časopis Marie Claire, přehlídku Jakuba Polanky podpoří bratislavský beauty & fashion Lounge Priveé, přehlídku Moniky Drápalové časopis ELLE, prezentace Jana Černého se odehraje ve spolupráci s Esquirem a představení nové kolekce značky Blažek stejně jako minulý rok zaštítí časopis ELLE Man. 

Akce volně přístupné veřejnosti

I mimo přehlídkový program se chystá řada aktivit, velká část je přitom volně přístupná veřejnosti. Po skončení módních přehlídek se v úterý 20. března v Galerii Českých center v Rytířské ulici uskuteční třetí ročník konference o módním byznyse Business Forward Forum supported by ČEZ & Forbes (9-15h) a ve stejný den odpoledne se v Clam-Gallasově paláci bude konat oblíbená výstava kolekcí prezentovaných na přehlídkách, tzv. Re-See Showroom supported by Nespresso & ELLE (15-18h). Nabitý úterní program završí uvedení výše zmiňované speciální kolekce LAFORMELA pro FOOTSHOP. Prodejní představení se bude konat v holešovickém Vnitroblocku. Všechny tři úterní akce budou volně přístupné veřejnosti.

Kultovní streetstylový fotograf, influencer a pravidelný host MBPFW Adam Katz Sinding (alias Le 21ème), uvede v sobotu 17.3. v prostorách THE ROOM BY BASMATEE svou fotografickou monografii. 

Návrhářka Zuzana Kubíčková představí ve středu 21.3. v prostorách karlínské Hauch Gallery svou zcela novou linii POP by Zuzana Kubíčková. I tato prezentace bude volně přístupná veřejnosti a odehraje se ve stylu „see now, buy now“ a představované novinky bude tudíž možné přímo na místě zakoupit.

Zcela novým počinem je instalace Sweet Dreams/Video Pop-Up režiséra Jakuba Jahna, který dlouhodobě dokumentuje dění okolo Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a je autorem originálních filmových snímků. V Galerii Klementinum budou módní videa ke shlédnutí hned na 50 obrazovkách. Instalace bude otevřena od soboty 17.3. do pátku 23.3. a bude volně přístupná veřejnosti.

Na závěrečný den módního týdne (pátek 23.3.) se chystá atraktivní filmová premiéra. Agentura MILOSH Ltd., která v minulém roce představila filmový snímek Dancer o geniálním tanečníkovi Sergeji Poluninovi a slavnostně uvede do kin intimní portrét mimořádného módního tvůrce Zaca Posena nazvaný House of Z. Premiéra se odehraje v kině Lucerna a vstupenky budou k dispozici v předprodeji kina a na www.kinolucerna.cz

V rámci probíhajícího marketu české autorské módy v Bibloo concept store ve 4. patře obchodního domu Kotva bude v nabídce reprezentativní výběr kvalitní lokální módy i návrhářů, kteří se prezentují na MBPFW.

Chybět nebudou ani oblíbené večírky – v den zahájení jedenáctá party z edice Addict, tentokrát v unikátním industriálním prostoru Staré čistírny odpadních vod v Bubenči (pátek 16.3.), zatímco na dva poslední večery módního týdne otevře stylový magazín Blue Paper veřejnosti vlastní PAPER DISCO ve známém Groove Baru (čtvrtek 22.3. a pátek 23.3.).

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím naleznete na www.mbpfw.com.

Vstupenky na přehlídkovou část Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku budou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.

Návrháři a značky v přehlídkovém programu MBPFW FW18:

Adam Kost, Blažek, Denisa Nová DNB, CHATTY, Imreczeova, Jakub Polanka, Jan Černý, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Lukas Lindner Atelier, Michael Kovacik, Monika Drápalová, Nehera, ODIVI, Petra Ptáčková, Vozianov a studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM.

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole