Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Isabel Marant ve víru tance!

Jan Boublík/1.11.2013

Isabel Marant v současnosti patří mezi nejgeniálnější francouzské návrháře. Módu ulice totiž dokázala pozvednout k tomu, kvůli čemu se nám v Paříži chtělo protančit i ty poslední střevíce.

Není řeč o ničem jiném než o aktuální kolekci švédského řetězce H&M. Každoroční spolupráci se světoznámý designérem totiž letos zaštítila právě Isabel Marant. Isabel se narodila a vyrostla v Paříži, s níž je móda této designérky neodmyslitelně spjata. Jako takzvaný tomboy, tedy příznivec nedbalého klučičího stylu, se Isabel v mantinelech pouličního glam rock stylu naučila chodit na ulicích pařížské čtvrti Neuilly-sur-Seine. Záhy pak Isabel začala pracovat pro modelingovou agenturu a navrhovat. V roce 1996 založila svoji značku a díky autenticitě jejího stylu a vytrvalosti se dnes můžeme těšit z exkluzivní edice, která nese Isabelin podpis. Ten je mnohdy specifikovaná jako boho šik a prý vychází přímo z Isabelina osobního vkusu. Jenže takhle se toho napovídá hodně, to jak „to“ Isabel skutečně má člověk pochopí až když ji spatří.


Marie Claire totiž měla tu čest být přímo na místě, když Paříž ožila oslavami při představení kolekce Isabel Marant pour H&M. To bylo situováno do odlehlého tenisového klubu na okraji městského centra, kde přímo ve starých betonových halách ožilo Isabelino mládí. Filmové kulisy pojímající hamburgerové kiosky, non-stop trafiky a pouliční pódia tak ožily devadesátými léty. Excentrické, v čase zastavené černošské skupiny vybízející publikum k bouřlivému potlesku svým hřmotným zpěvem doprovázely také samotné představení kolekce. To se odehrávalo na pódiu, přímo uprostřed parketu. Perfektní styling a dokonalá atmosféra jakoby zastavily čas. Když však oficiální zábava pominula a začalo se tančit, na parketu, hned vedle mě jsem si všiml drobnější postavy. Okamžitě mi blesklo hlavou, že ač jsem ji předtím nezaregistroval, musí to být jedna z modelek, které teprve slezly z vyvýšeného pódia. No kdo by přeci měl tak perfektní a autentický Marant styling... než možná sama Isabel? A tak tam takhle tančila hned vedle mě, na sobě měla okované kožené kraťasy a černé pánské sako. Vypadalo to, že party si užívá ze všech nejvíc. Kromě ní tam  s námi tančila třeba i hollywoodská Olga Kurylenko a z jejích hereckých kolegyň se objevila také January Jones či Audrey Tautou. Skvělý esprit celého večera pak všechny – a to bez rozdílu – vybízel k tanci.

Kulturní a estetická bublina, kterou se v oné hale podařilo vytvořit, praskla až k ránu, někdy kolem druhé, možná třetí hodiny, kdy podlahu zmáčenou vylitými drinky začali uklízet trpěliví trafikanti. Všichni jsme si tak navíc prošli svojí walk of shame. Party roku... hodně se o tomto večírku mluvilo, ale kdo jej nezažil, bude to pro něj jen fráze. Disko-dráha na kolečkové brusle a výborná hudba dotvořily naprosto nezapomenutelnou atmosféru, kterou žije Paříž, kterou žije Isabel a i její kolekce pro H&M. V buticích značky se na ní můžete těšit už 14. listopadu.

Isabel Marant ve víru tance!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole