Přejít k hlavnímu obsahu

FOTOGALERIE: Analogové momenty z pražského fashion weeku

Text: Anna Křenková, foto: Daniela Pilná/The W Prague/27.3.2018
Jak říká Carrie Bradshaw: “Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve kříni.” S tímto výrokem asi souhlasí každý milovník módy, který si minulý týden nenechal ujít pražský Mercedes-Benz Fashion Week, který je jednoznačně nejpopulárnější módní událostí v České republice.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week představuje tvorbu pečlivě vybraných módních návrhářů z Česka a Slovenska, kteří předvádí své aktualní kolekce na příští sezónu. Tvůrci se inspirují fashion weeky v Paříži či Miláně a tudíž dochází k propojení několika uměleckých disciplín včetně audiovizuálu. Od roku 2013 pražský fashion week spadá pod křídla mezinárodní automobilky Mercedes-Benz a stojí na úrovni úspěšných týdnů módy jako je například New York Fashion Week.

Letošní fashion week, při kterém došlo k prezentaci kolekcí podzim/zima 2018, byl zahájen 16. března akcí Addict. Tato událost je pořádaná hudebníkem a producentem Jakubem Strachem, vystupujícím pod jménem Nobodylisten. Ten své hudební dílo propojil s fashion weekem už po několikáté.

První přehlídkový den byl v sobotu 17. března, v prostorách krásného Clam-Gallasova paláce na Starém Městě. Mezi prvními předvádějícími se ukázali studenti Umprum či Lukáš Krnáč a celý den uzavírala Denisa Nová, kterou podpořila Marie Claire. Následující dva dny byly v režii návrhářů Petry Ptáčkové, Michaela Kováčika, Jakuba Polanky, Odivi, Laformela a mnoho dalších. Přehlídkové dny v následujících večerech zakončila Paper Disco, pod taktovkou Blue Paper, v pražkém Groove Baru.

Na to, co si na sebe oblékli milovníci módy, návrháři a osoby, jenž vídáte na Instagramu s nejpestřejšími módními kombinacemi, se můžete podívat v galerii. Analogové fashion momentky nafotila Daniela Pilná/The W Prague. 

MBPFW podzim-zima 2018/19

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole