Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dior Haute Couture S/S 2014

Jan Boublík/21.1.2014

Transformace – takové bylo heslo včerejší přehlídky, jedné z prvních, která v rámci pařížských týdnů módy pomohla zahájit sérii prezentací zasvěcených haute couture. Ta s oním úvodním heslem byla však věnována jen jednomu jménu. Pět písmen, dvě slabiky, jedna tradice a jeden muž, tohle je Dior!  

Proč tak dramaticky hned v úvodu? Možná proto, že okamžiky jako je tento si trochu onoho dramatu zkrátka zaslouží. Raf Simons, současný kreativní ředitel módního domu s iniciály CD, totiž vytvořil další pomyslný mezník ve vývoji Dior couture. Rozhodl se z oněch těžkých rób sejmout vrstvy prachu a představit první couture kolekci, která dýchá.

To se mu podařilo v každém detailu. Nařasené, transparentní tyly a perforovaná syntetika v lehkých odstínech bílé připomínaly uvolněnou atmosféru, v níž jsou ženy skutečnými ženami a neplní žádné z kritérií společenského předobrazu.

Zdobnost nahradily jen nepatrné zářezy do látky, jež dávají vyniknout perfektně propracované siluetě podléhající Rafově asymetrii. Couture se tak najednou stává velmi intimní a intenzivní, takovou jakou by si ji ženy měli vždy přát, alespoň podle Rafa. 

Dior Haute Couture S/S 2014

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole