Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Damien Hirts odhaluje kolekci šátků pro značku Alexander McQueen!

Jako šum motýlích křídel zní akordy v novém poetickém videu, které představuje dlouho očekávanou spolupráci značky Alexander McQueen a proslulého britského umělce Damiena Hirsta.

Je tomu totiž přesně deset let, co světlo světa spatřily první ikonické šátky z dílny nešťastně zesnulého návrháře. Jejich hlavním motivem byla lebka a začaly je nosit ženy po celém světě. Na oslavu kulatých narozenin těchto ikon se tak Damien Hirts rozhodl spojit s odkazem Lee McQueena a přispět estetice jeho doplňků.

Pod taktovkou současného vůdce značky, kreativní ředitelky Sarah Burton totiž vytvořil limitovanou edici hedvábných šátků obtěžkaných výjevy křehkých motýlů. Kaleidoskopicky poskládaná hmyzí těla propojují romanticky meditativní signaturu obou tvůrců – jak Damiena, tak Alexandera a zanechávají v divákovy stopu rozněžnělé melancholie. Autor videa, které uvedení kolekce doprovází, se stalo studio Sundsbø. Třicet unikátních designů jemných šátků bude do prodeje uvedeno už 15. Listopadu.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole