Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

5 tipů jak přežít celou noc na vysokých podpatcích

Text: Bára Cihlová, Foto: Pinterest/29.12.2019
Období vánočních večírků a setkání je v plném proudu, vzápětí nás čekají setkání a večírky povánoční a pak samozřejmě Silvestr. A co to pro nás znamená? Kromě spousty pokušení v podobě dobrého jídla a pití taky celý večer strávený na vysokých podpatcích.
Reklama

Pokud nepatříte mezi typy ala Sarah Jessica Parker nebo Victoria Beckham, které se ve vysokých podpatcích pravděpodobně i sprchují, vaše nohy vás po večeru (a noci) stráveném v závratných výškách vašich svátečních bot pravděpodobně potrestají puchýři a otoky den následující. Co tedy dělat, pokud chcete přežít celý večer na vysokých podpatcích a ještě u toho vypadat dobře? Vyzkoušejte tyhle jednoduché tipy:

1. Jako úplně první věc věnujte dostatečnou pozornost výběru bot. Nevybírejte boty jen podle jejich vzhledu, ale i podle toho, jak se v nich cítíte. Vždy byste se měla cítit uvolněná a vyrovnaná. Pokud jsou vám boty příliš volné nebo se v nich potácíte jako strom ve větru, vsaďte na to, že jste si právě pořídila takzvané "ležáky" a že koupě budete dřív nebo později litovat.

2. Pořídit si pohodlné boty neznamená, že musíte mířit do ortopedického oddělení. Rozhodně ale při výběru bot věnujte pozornost těmto detailům: pokud podpatky nenosíte příliš často, vyhněte se vysokým jehlovým podpatkům, radši volte podpatek nižší. A obecně platí – čím širší podpatek, tím větší pohodlí

3. Než vklouznete do svých vysokých bot, věnujte nejprve dostatečný čas péči o nohy. Pozornost věnujte délce a úpravě nehtů a chodidlům dopřejte i jednoduchou masáž. Posaďte se na pohodlnou židli nebo stoličku, dejte si nohu přes nohu tak, že se kotník opírá o koleno druhé nohy. Pořádně promasírujte celé chodidlo včetně paty a bříška prstů na noze. Opakujte i s druhou nohou.

4. Až vyrazíte na party, do psaníčka nebo kabelky nezapomeňte pro všechny případy schovat pár extra náplastí nebo gelových polštářků. Když je nevyužijete vy, uvidíte, že alespoň jedna kamarádka nebo kolegyně vám bude na konci večera vděčná. 

5. Po večírku dopřejte vašim nohám uvolňující koupel nebo je přestříkejte osvěžujícím sprejem a než vklouznete do postele, ještě je natřete pečujícím krémem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama