Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Mluví o klimatických změnách, ale přiletěli soukromým letadlem! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/5.8.2019
Osobnosti, které se účastnily “tajného” summitu čelí vlně kritiky.     

Na Sicílii se o víkendu uskutečnil exkluzivní event společnosti Google - takzvaný “Google Camp”. Sešlo se zde téměř 200 nejvlivnějších lidí světa, aby po tři dny diskutovali o světových problémech. Letošním tématem bylo přirozeně globální oteplování. Nacházíme se totiž na křehké hranici změn, které je nutné podle vědců uskutečnit do roku 2030, jinak již nebudeme schopni napravit škody, jež jsme planetě způsobili.  

Pokud se vám zdá tato akce velmi potřebná a užitečná, máte pravdu. Je zde však jeden problém. Celebrity a přední světoví lídři jako jsou: Katy Perry, Orlando Bloom, Diane von Furstenberg, Priyanka Chopra, Harry Styles, Tom Cruise, Marc Zuckerberg, Leonardo DiCaprio, Prince Harry, and dokonce i bývalý prezident USA President Barack Obama, nyní čelí obrovské vlně kritiky, protože se na tuto konferenci všichni dopravili soukromými letadly nebo jachtami. Tím samozřejmě planetě nijak nepomohli, naopak vypustili do ovzduší obrovské množství skleníkových plynů.  

“Je vůbec něco více pokryteckého než banda bohatých lidí, kteří létají soukromými letadly po světě, aby seděli na jachtách a diskutovali o budoucnosti naší planety,” ptal se uživatel Twitteru @asilia1981 a v podstatě tak vystihl reakci veřejnosti. Lokální italská média uvedla, že Sicílie zaznamenala přílet 114 soukromých letadel v době konference. 

Celebrity se drží striktního předpisu celé akce: “žádná sociální média” a nikdo ze zúčastněných se zatím k tomuto ožehavému tématu nevyjádřil.  

Podle Page Six stál tento event Google kolem dvaceti milionů dolarů. Hosté byli ubytováni v luxusním resortu Sicilian Verdura Resort, a aby se mezi přednáškami nenudili, zahrála jim kapela Coldplay...  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama