Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Místo oběda do posilovny? Aktivní odpočinek zlepší váš pracovní výkon

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Unsplash/18.6.2019
Starat se o vlastní kondici by mělo být samozřejmost. Ve Velké Británii vám k tomu pomůže zaměstnavatel, protože se mu to vyplatí.

Úschovna kol, zvýhodněný vstup do nedalekého bazénu nebo třeba dotované členství v posilovně, tyto benefity by měli začít nabízet zaměstnavatelé ve Velké Británii. Doporučuje to The National Institute for Health and Care Excellence (NICE), odborná společnost zastřešující problematiku zdraví v zemi. Podle ní by zaměstnavatelé měli mnohem více investovat do kondice svých zaměstnanců a zvýšit jejich fyzickou aktivitu.

Jak uvádí britský deník The Independent zhruba dvě třetiny obyvatel země mají nadváhu nebo jsou obézní. Do roku 2035 by se pak měl zdvojnásobit počet lidí, kteří jsou morbidně obézní, tedy je jejich kila navíc přímo ohrožují na životě. Během jednoho roku bylo navíc ve Velké Británii ztraceno více než 15 milionů pracovních dnů kvůli depresím a úzkostem, tedy, že tolik dní Britové strávili v pracovní neschopnosti kvůli psychickým onemocněním. Právě zvýšení fyzické aktivity pracujících Britů, k čemuž by zaměstnavatelé vytvořili vhodné podmínky, by mohlo tato nepříznivá čísla pomoci zvrátit.

„Jako společnost čelíme epidemii obezity, která je částečně způsobena lidmi, jenž se nedostatečně hýbou. Proto potřebujeme, aby lidé změnili svůj životní styl a věnovali se více pohybu. Pokud to budou dělat během pracovního dne, budeme z toho mít prospěch všichni, včetně zaměstnavatelů a britského systému zdravotnictví,“ uvedl Gillian Leng, zástupce generálního ředitele NICE. Navíc pokud se lidé více hýbou, jsou nejen pracovně produktivnější a lépe se koncentrují, ale také je méně ohrožují deprese, úzkosti a další duševní onemocnění.

Čtěte také:
6 cviků, se kterými zlepšíte svůj sexuální život
JÓGA: Jak přesně se podepisuje na vaši psychiku?
5 tipů jak ze cvičení získat maximum, když chcete zhubnout

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama