Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Mezipatra 2020 live

Unsplash
Text: Tereza Čaladi, Foto: Unsplash/10.11.2020
Filmový festival Mezipatra, který se koná již 21 let a zaměřuje se na queer kulturu, se letos kvůli pandemii uskuteční online.
Reklama

Program odstartoval již 5. listopadu, a bude trvat až do 20. listopadu. V těchto dnech si můžete zakoupit jakýkoliv z filmů, které jsou součástí letošního ročníku (1 film stojí 80 korun), či si koupit balíček všech festivalových filmů za 950 korun.

Tématem letošního ročníku je Zotavení. Jeho volbu vysvětlili organizátoři následovně: „Projít zotavením znamená být odolnější než předtím. A právě tuto proměnu zažívají hrdinky a hrdinové letošních snímků, které v souladu s tématem festivalu staví příběh na změně k lepšímu. Díky uvědomění si a hlavně přijetí vlastní křehkosti se postavy stávají silnějšími a odolávají nástrahám, které před ně staví okolí i ony samy. Dominantní narativ o stabilitě, jež je často pouhou chimérou, se tak v příbězích stává výzvou, kterou musí rozpoznat a pokořit.“

Mezi filmy tak najdete například dokument o nebinární Amber; snímek ze 30. let Dívky v uniformách, v němž se mladičká Manuela ocitne v odměřeném prostřední vzdělávací instituce a dívčímu kolektivu se svěří se svou nákloností k učitelce; či dokusérii Trans*, který vysílá i TelevizeSeznam.cz, o pěti lidech, kteří se vzpírají zažitým představám o dvou daných pohlavích.

Každý den festivalu v 18:00 budou Mezipatra také vysílat LIVE ze studia. Budete tak moci být i u rozhovorů a Q&A s tvůrci a tvůrkyněmi. Doprovodné akce – jako například zahajovací párty či diskuze k jednotlivým snímkům – budou probíhat stejně.

Nenechte si tedy letošní ročník ujít!

 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama