Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Měli jsme “techtle mechtle”. Co teď? 

Politika vztahů na jednu noc není snadná.
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/13.7.2018
Takzvané spojení “techtle mechtle” je definováno neoficiálním Marie Claire slovníkem asi takto: Jedná se o neformální sexuální aktivitu mezi dvěma partnery, při které není vyžadován žádný závazek ani z jedné ze zúčastněných stran.

Dnes jde již o velmi běžný a často se vyskytující jev. Ač se vám to líbí nebo ne. Dříve bylo všechno jednoduché a pravidla jasně dána. Před svatbou maximálně nějaké techtle, ale mechtle? Ty rozhodně ne! Dnes je již doba trochu jiná a sexuálně otevřenější či chcete-li volnější. Podle nedávno provedených studií má 65 - 80 % vysokoškoláků zkušenost se sexem na jednu noc a u mladších dospělých dokonce platí, že prožili až dvakrát více “nezávazných dobrodružství” než prvních rande. 

Navzdory tomu, jak je v této době tento druh interakce proslulý, nejsme si příliš jistí, co se stane potom, co je dílo dokonáno. Jelikož zde nejsou stanovena žádná pravidla jako ve vztahu, bylo by logické, že se oba aktéři zkrátka oblečou, odkráčí svou vlastní cestou a už se nikdy nesetkají. Ovšem je tomu doopravdy tak? 

 

 

Eliza Weitbrecht, doktorandka na univerzitě v Cincinnati na toto téma prováděla rozsáhlou studii. Výzkum se týkal vysokoškolských studentů (mužů i žen), kteří měli nedávno románek na jednu noc. Ti měli dát svým “partnerům” přezdívky, aby neuváděli pravá jména a deset týdnů poté byli konfrontování s otázkou, kam se jejich nahodilá milostná pletka za tu dobu vyvinula. Výsledky byly velmi zajímavé. V rozporu s všeobecným míněním, že jde pouze o jednorázovou záležitost, uvedlo pouze 17 % respondentů, že už dotyčné nikdy více neviděli. Oproti tomu 28 % tázaných si “jednorázovku” ještě párkrát zopakovalo, a tento vztah vzápětí přerostl v přátelství a 23 % účastníků studie se za tu dobu ocitlo v romantickém vztahu. 

Tyto nové poznatky staví kulturu “poměrů na jednu noc” do nového světla. Ačkoliv není zákon takzvaných one night stands stanoven, jistá pravidla tu určitě platí. 

Za prvé: pokud do toho jdete, mějte nulové očekávání a do ničeho se nenechte nutit.

Za druhé: jestliže si budete rozumět a vzájemně se přitahovat, nikdo netvrdí, že už se nemůžete znovu vidět. 

A za třetí: nikdy neříkejte nikdy. (Celým 23% studentů na vysoké škole v Cincinnati, co to vyzkoušeli, to vyšlo, tak proč ne vám?)

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama