Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MBPFW: Marcel Petránek vítězem soutěže VAN GRAAF Junior Talent

MBPFW
Text: Tatiana Urbanová, Foto: MBPFW/7.9.2020
Vítězem soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020 pořádané v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se stal Marcel Petránek. 
Reklama

V rámci právě probíhajícího týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week se v neděli 6. září 2020 uskutečnila přehlídka čtyř finalistů talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020.

Na společné přehlídce v oficiálním programu MBPFW své kolekce představili začínající oděvní designéři, které vybrala odborná porota na základě předložených portfolií. Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se dostala studentka Ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Johana Skálová a studentka Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Valérie Jurčíková – obě studentky představily své dámské mini kolekce. Pánské mini kolekce představili absolventi dánského VIA DESIGN, Herning Marcel Petránek a Petra Famlerová.

Na základě rozhodnutí odborné poroty se stal vítězem Marcel Petránek s kolekcí s názvem „VILLAGE MAFIA“ inspirovanou kriminální historií Slovenska v 90. letech, která zároveň esteticky odráží črty historického venkovského pracovního oděvu. Marcel Petránek získal finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce a možnost představení této kolekce v rámci jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Do soutěže, která se již pátým rokem koná ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Odbornou porotu tvoří zástupce titulárního partnera soutěže VAN GRAAF store manager Jakob Epperlein, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama