Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MAX MARA a jejich příběhy nad Sprévou

text: Jan Boublík foto: MaxMara/18.6.2019
V záplavě resort kolekcí na rok 2020 nás zaujala ta, která v Berlíně připomněla lesk evropských ikon. Ta z pera Iana Griffithse pro Max Maru.

„Oblékám se pro image. Neoblékáme se pro sebe, módu nebo muže,“ znělo na začátku velkolepé show v Berlíně z úst umělkyně Ute Lempe, která parafrázovala známý výrok Marlene DietrichMax Mara v kulisách Neues Museum rozehrála hru síly a klidu. Kolekce odkazující na hvězdy evropského filmu monolitickým způsobem zobrazovala moderní šatník, kde jen jeden kus dokonale definuje celistvost bez doplňování a stylistických extrémů. Naprosto civilní a ve civilnosti silná a dokonalá žena je tou, která díky sebevědomí vládne vlastním rozhodnutím. Na exkluzivních kabátech a mackintoshech symbioticky hrály metalické odstíny i kombinace lesklých a matných povrchů.

V důsledku minimalistického tvarosloví vyznívaly prodloužené siluety s přesným vyhraněním, dodávající optickou dominanci, zároveň však i fragilní sošnost. Ian Griffith se nechal inspirovat Marlene Dietrich i Davide Bowie a vytvořil neuvěřitelně moderní a přesto klasickou kolekci, která je odrazem i dědictvím dnešní doby.

To nejlepší z resort kolekce Max Mara na rok 2020!

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole