Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Margot Robbie nosí ve filmu 'Tenkrát v Hollywoodu' reálné šperky Sharon Tate

Text: Anna Čmuchálková, Foto: Getty images/25.7.2019
Chtěla se vžít do nové role a k tomu jí dopomohly (nejen) originální klenoty.

Australská herečka Margot Robbie si zahrála v nejnovějším filmu Quentina Tarantina 'Tenkrát v Hollywoodu' po boku Brada Pitta, Leonarda DiCapria či Al Pacina. Ztvárnila modelku a herečku Sharon Tate, manželku režiséra Romana Polanského, která byla v osmém měsíci těhotenství zavražděna členy Mansonovy rodiny. Děj snímku se odehrává v 60. letech, tedy v době, kdy k vraždám skutečně došlo.

Margot Robbie se se svou filmovou postavou chtěla ztotožnit co nejvíce, aby ji mohla na obrazovce věrohodně vyobrazit. Sharonina sestra Debra Tate ji propůjčila originální šperky, které v 60. letech Sharon nosila. „Byla to pro mne obrovská pocta. Debra se skutečně snaží udržet památku Sharon Tate naživu,” řekla Robbie v rozhovoru s Harry Smithem pro Today. „Někdy bylo velmi smutné, být s ní tak propojena. Její rodina i příbuzní mi říkali, jak milující a dobrosrdečná vždy byla,” dodala.

V rozhovoru mimo jiné vysvětlila, že když roli přijímala, o Sharonině životě věděla jen velmi málo. „Při přípravě na svou roli jsem strávila mnoho času studováním její kariéry i osobního života. Zjistila jsem toho opravdu hodně a jsem ráda, že vím víc než jen to, jakým strašlivým způsobem zemřela,” vysvětlila.

Kromě šperků nosí Robbie v průběhu snímku také originální žlutý top a kraťasy, které oblékala Sharon v šedesátých letech. Ostatní vintage oděvy si vypůjčila kostýmní návrhářka Arianne Phillips z archivu dnes již zesnulých designérů Rudi Gernreicha a Ossie Clarka.

Film Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon a Time in Hollywood) měl celosvětovou premiéru na květnovém festivalu v Cannes. Do českých kin se dostane 8. srpna 2019.

Čtěte také:
Proč je film “Tenkrát v Hollywoodu” takový trhák?
Je Leonardo konečně kluk na ženění?
Poslední slova, která řekla Jennifer Angelině, vám zlomí srdce

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole