Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Marc Jacobs získá jako první v historii MTV Fashion Award

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/2.8.2019
GRATULUJEME!  

MTV Video Music Awards se blíží, čekají nás již 26. srpna, a letos si pro nás pořadatelé připravili i jedno módní překvapení. Spojili se s Council of Designers of America a budou udílet první Fashion Vanguard Award v historii. Prvním návrhářem, který toto ocenění získá, se stane Marc Jacobs a my musíme říct, že opravdu právem. Je totiž jedním z nejinovativnějších a nejdůležitějších designérů současnosti.  

Marc Jacobs uvedl na trh svou značku v roce 1986 a od té doby posouvá hranice. Snad nejpamátnějším příkladem jeho originální tvořivosti je grunge kolekce z roku 1993 pro Perry Ellis. Návrhář za ni byl sice vyhozen, ale celý svět si ji pamatuje dodnes. Mezi lety 1997 až 2014 působil jako kreativní ředitel značky Louis Vuitton, kde byl zodpovědný za velmi pamětihodné kolaborace mimo jiné i s grafitti umělcem Stephenem Srouse a Takashim Murakamim 

Modely Marca Jacobse jsou často inspirovány hudebním průmyslem, proto je ideálním kandidátem pro tuto cenu. Legendárním je dnes jeho Nirvana tričko (za které ho kapela mimochodem žaluje), ale také 2017 resort kolekce, ve které použil logo televize MTV u vybraných kousků.  

Čtěte také:
Svatba Marca Jacobse byla společenskou událostí sezony! Kdo byl pozvaný?
Kapela Nirvana žaluje značku Marc Jacobs za vykradené tričko
Marc Jacobs uvede novou cenově dostupnější značku!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama