Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MacKenzie Bezos se stala třetí nejbohatší ženou na světě

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/12.8.2019
Tak tomu říkáme rozvod!

Jeff Bezos právě zjistil, že když se topíte v milionech, tak rozvod opravdu bolí. Své nyní již bývalé manželce musel převést 29. července čtvrtinu svého podílu akcií v Amazonu. Ačkoliv on stále zůstává na první příčce v žebříčku nejbohatších lidí planety, MacKenzie Bezos se díky tomu stala třetí nejbohatší ženou světa.  

Podle magazínu Forbes nashromáždil Bezos jmění 117,8 miliard dolarů (má o 13 miliard více, než Bill Gates). MacKenzie, která nyní vlastní 19,7 milionů akcií jedné z nejcennějších společností světa, tak přišla k majetku v hodnotě 36,8 miliard. Jediné dvě ženy, které jsou nyní bohatší, než ona jsou Francoise Bettencourt Meyers, dědička impéria L'Oreal s 53,7 miliardami a Alice Walton, dcera Sama Waltona, zakladatele Wallmartu s 50,4 miliardami.  

MacKenzie je spisovatelka, která studovala u americké novelistky Toni Morrisonové na univerzitě v Princetonu. Na svém kontě má již dvě knihy: “The Testing of Luther Albright“ a “Traps”. Jeffa Bezose si vzala v roce 1993 a on rok poté založil Amazon.com.  

Čtěte také:
Bill Gates už není druhým nejbohatším mužem světa. Nahradil ho tento módní magnát
Nemáš děti? Tak plať!
Dokáže se muž uživit jen tím, že daruje sperma? 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama