Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

LVMH začne vyrábět dezinfekční gel zadarmo 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/16.3.2020
Za tohle tleskáme!!! 

Situace ohledně koronaviru v Evropě je čím dál tím dramatičtější a poptávka po rouškách a dezinfekčních gelech je stále větší. Tyto dvě suroviny jsou teď nad všechno zlato, drahé kabelky a luxusní parfémy. To si uvědomuje i firma LVMH, která má ve svém portfoliu značky jako Louis Vuitton, GivenchyFendi, Dior, DKNY, Tiffany & Co., SephoruMoët et Chandon, Hennessy a další... Společnost se v neděli rozhodla pro velmi razantní krok, který nás opravdu mile překvapil. Tři z jejím masivních továren na parfémy nyní začnou produkovat dezinfekci, kterou budou zadarmo dodávat francouzské vládě. Tento nápad přišel od generálního ředitele celého konglomerátu Bernarda Arnaulta 

Společnost se k tomuto kroku vyjádřila takto: “Prostřednictvím této iniciativy hodlá LVMH pomáhat řešit riziko nedostatku produktů ve Francii a umožnit většímu počtu lidí, aby pokračovali v přijímání správných opatření k ochraně před rozšířením viru.” 

Podle New York Times se předpokládá, že LVMH vyrobí již během prvního týdne 12 tun dezinfekčního prostředku a slíbila, že “bude tento závazek dodržovat tak dlouho, jak to bude nutné”.  

Dezinfekční gel je nyní opravdu nedostatkovou komoditou. Francouzská vláda dokonce zvažuje omezení při jeho nákupu - lahvičku na osobu. Pokud ani vy doma tento hygienický prostředek nemáte, nezoufejte a alespoň dodržujte pravidlo mytí rukou po 20 sekund.  

Čtěte také: Prožívá módní průmysl ekologický “wake up call”? 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama