Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

LVMH a Leonardo DiCaprio darovali miliony na pomoc při hašení požárů v Amazonii 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/31.8.2019
Prosím, více takových osobností a firem!  

Společnost LVMH odhalila, že věnuje 11 milionů dolarů na pomoc v boji proti ničivým požárům v Amazonii. Toto oznámení bylo učiněno na summitu G7, který se nedávno konal ve Francii. Přičemž tiskový mluvčí módního kolosu podotkl, že deštný prales je “pokladem světového dědictví a je nutné se připojit ke kolektivnímu úsilí ohně uhasit.”  

Francouzský prezident Emmanuel Macron také oznámil, že se země G7 dohodly na poskytnutí balíčku pomoci v hodnotě 20 milionů dolarů. Ovšem je nejisté, zda brazilský prezident Jair Bolsonaro tento projev solidarity přijme, jelikož je znám svým veřejným nesouhlasem s Macronem a jeho stylem vedení země.  

Osud Amazonského pralesa leží na srdci i světovým celebritám. Například Leonardo DiCaprio již prostřednictvím skupiny Earth Alliance daroval na pomoc 5 milionů dolarů. Ekologická organizace uvedla na svém webu, že “tyto prostředky budou distribuovány přímo místním partnerům a domorodým komunitám, které chrání Amazonskou oblast spolu s neuvěřitelně rozmanitým životem, který se zde nachází.”  

Na pomoc pralesa ale přispěli i jiné hvězdy jako například: Camila MendesZoye Deutch, Robert Sheehan, Vanessa Hudgens a další...  

Čtěte také:
Notre-Dame bude zrekonstruován! Naše oblíbené značky přispějí astronomickými částkami na opravu! 
Mluví o klimatických změnách, ale přiletěli soukromým letadlem!
Způsobují vaše džíny ekologickou katastrofu?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama