Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Luxusní značka JACQUEMUS konečně přichází i do Česka

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/17.8.2020
Exkluzivně ji seženete v buticích Pařížská 17 a The Brands Praha.
Reklama

Momentálně nejpopulárnější francouzská značka JACQUEMUS je nyní exkluzivně k dostání v České republice. JACQUEMUS se tak stává další ikonou vedle značek Balenciaga, Balmain, Givenchy, Palm Angels, Saint Laurent, Tom Ford či Off-White, které jsou dostupné v dámském concept store Pařížská 17 a v men's store The Brands. Oba butiky jsou již ikonickými fashion spots, které pravidelně přinášejí českému a slovenskému publiku nejnovější módní trendy z řad značek matadorů i nováčků na poli módy a mají portfolio nejluxusnějších značek.

Simon Porte Jacquemus je mladý módní návrhář, který svou značku představil v roce 2009 ve svých pouhých 19ti letech. Název JACQUEMUS odkazuje na rodné příjmení jeho zesnulé matky, které tímto gestem vzdal úctu. Ve svých kolekcích se Simon nechává inspirovat jeho rodnou Provence a středozemní oblastí obecně. Za posledních 10 let se značka JACQUEMUS i sám její zakladatel společně vyvíjí, a to díky vyprávění příběhů ve svých návrzích – kolekce se postupně stávají sofistikovanější a minimalističtější, jsou protknuty poezií a nestydí se za své emoce.

JACQUEMUS kolekce podzim/zima 2020 je sexy – dámské modely obepínající křivky, krátké topy, zavinovací mikro-sukně a vysoké kozačky. Pánské modely jsou postavené na atraktivních kalhotách a praktickém vrstvení streetwearových kousků. To vše pak korunují oversized saka a široké kabáty. Hlavním tématem této kolekce je fakt, že se Simon Jacquemus rozhodl zpomalit a zklidnit tempo – své i svojí značky; znovu nalézt pevné základy a navrátit se ke kořenům. Zúžil proto i spektrum látek, ze kterých své modely šije a rozhodl se využívat pouze ty, jejichž výroba je z pohledu přírody šetrnější a udržitelnější. Díky jemnějším barvám a solidním střihům působí kolekce čistě a minimalisticky. Jednotlivé kousky přímo vybízejí k tomu, aby se s nadšením nosily – znovu a znovu.

Čtěte také: FENDI: Klikyháky, kam se podíváš

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama