Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

LOS ANGELES GUIDE by Eva D.

Foto: Lukáš Dvořák/15.5.2019
Pro scenáristku, režisérku a modelku Evu Doležalovou je Los Angeles už dlouho druhým domovem. Se čtenářkami Marie Claire se podělila o své dojmy, tipy a zkušenosti z života pod kalifornským sluncem.

Když jsem se přestěhovala do L.A., pronajala jsem si pokojíček v jedné vile, kterým se říká mansions, v Bel Air blízko Beverly Hills. Naproti bylo rozlehlé sídlo, odkud se ozýval štěkot psů a z domu vycházela dost negativní energie. Nikdy jsem tam nikoho neviděla, a když jsem se jednoho dne zeptala, kdo v rezidenci bydlí, bylo mi řečeno, že v ní zemřel Michael Jackson. Pochopila jsem, odkud se ta negativní energie bere…

Dnes mám malý domeček v Los Feliz a určitě doporučuju tamější evropské restaurace – například skvělou italskou Little Dom‘s nebo francouzskou Bistrot Figaro, kde si dávám pracovní schůzky minimálně třikrát do týdne.

Moc ráda chodím přemýšlet do The Huntington Gardens, velkých botanických zahrad, kde najdete stromy a rostliny, které pocházejí prakticky z celého světa, od Japonska až po Brazílii. Také tam dělají nejlepší zelené, jasmínové a oolongové čaje.

Na nákupy módních kousků tohle město úplně není, jistě se shodneme, že New York nebo Paříž jsou daleko lepší, ale za zmínku určitě stojí losangelské second handy – jsou úžasné, například Squaresville vedle Figara nebo Rose Bowl Flea Market, kam lidé ze všech koutů planety přilétají za oblečením a nábytkem z druhé ruky. Třeba japonští turisté často dorazí s prázdnými kufry, nakoupí, co mohou, a pak to doma prodají o mnoho výhodněji.

Možná nejoblíbenějším místem v Los Angeles je pro mě Griffith Observatory, výrazná budova ve stylu art deco z roku 1933 s vyhlídkou a planetáriem. Tato observatoř si také několikrát zahrála ve filmu, snad si ji vybavíte z klasického snímku Rebel bez příčiny nebo novějšího La La Landu. Na kopec, na jehož vrcholku se observatoř nachází, vidím z oken svého domu.

Když mi dojdou zásoby asijských potravin, vyřeší to výprava do Tokyo Town. A jestli je něco, co byste při návštěvě L.A. určitě neměli minout, tak je to umělecká galerie LACMA, tedy Los Angeles County Museum of Art.

Miluju také hotel The Hollywood Roosevelt. Bydleli v něm třeba Marilyn Monroe nebo Charlie Chaplin, místní bazén vyzdobil slavný britský malíř David Hockney a já tam budu natáčet svůj nový snímek Maestro.

Zbývá jediné – popřát vám šťastnou cestu!

Eva

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama