Přejít k hlavnímu obsahu

LONDON FASHION WEEK: Letos poprvé bude zcela bez pravých kožešin! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/14.9.2018
Dnes začíná Fashion Week v Londýně a zdá se, že bude jedinečný.

Na základě průzkumů mezi všemi designéry, kteří se letos podílí na této události, oznámila Britská módní rada, že bude nadcházející týden módy poprvé zcela bez pravých kožešin. Značky jako Victoria Beckham, BurberryErdem, Christopher Kane a další, které představí své designy na molech, již tento materiál nahradily umělou variantou.  

Průzkum Britské módní rady je součástí iniciativy “Pozitivní změny”, která cílí na nejnovější tendence ve fashion průmyslu jako je udržitelnost, rozmanitost, komunita a řemeslo. Snaží se povzbudit návrháře, aby převzali společenskou a ekologickou zodpovědnost.  

Tato zpráva následuje po oznámení, kdy se nechala slyšet značka Burberry, že s okamžitou platností přestává užívat pravou kožešinu a spalovat neprodané zboží. Stalo se tak po vlně nevole, kterou vyvolala na sociálních médiích, když zveřejnila, že za posledních pět let zničila 28,6 milionu oděvů, kabelek a parfémů v celkové hodnotě 2,5 miliardy korun.  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole