Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Zrzavá Korejka, zelenooký černoch. Takhle budou vypadat Američané v roce 2050!

Bára Cihlová/27.5.2014

Jak bude vypadat Amerika v roce 2050? National Geographic přišel se sérií portrétů, které zachycuje vzhled průměrného Američana za necelých čtyřicet let.

Pamatujete si ještě na film Atlas mraků? Kromě dechberoucí hudby, napínavého příběhu a hereckých výkonů si jedničku s hvězdičkou zasloužilo i umění filmových maskérů. Těm se podařilo z herečky Halle Berry udělat v několika scénách bělošku a z herce Jima Sturgesse Asiata. Fakt, že má Halle Berry černošský původ a Jim Sturgess je naopak běloch, dodalo filmovým postavám zvláštní uhrančivost, která nás fascinovala po zbytek filmu a dokonce i po jeho skončení.

Exotický vzhled míšenců v dnešní době ale není žádné sci-fi. Je to záležitost, se kterou se ve světe potkáváme stále častěji. Především v Severní Americe jsou smíšená manželství dvou lidí odlišných ras poměrně běžnou záležitostí. A ze smíšených manželství se tak samozřejmě rodí i smíšené děti, které pak zdědí některé rysy a dovednosti po matce a některé naopak po otci.

Fotograf a umělec Martin Schoeller z National Geographic dostal za úkol fotografovat lidi, kteří mají rodiče nebo prarodiče rozdílného původu. Zrodila se tak unikátní foto série portrétů skutečných lidí, které můžete potkat v obchodě, v baru nebo při čekání na autobus. Žádný photoshop.

Yoel Chac Bautista, 7 let,  Afroameričan/Mexičan

McKenzi McPherson, 9 let, běloch/Afroameričan

Sandra Williams, 46 let, Chicago, Illinois

Afroameričanka

Daisy Fencl, 3 roky , San Antonio, Texas

Korejka/Hispánka 

Jakara Hubbard, 28 let, Monee, Illinois

Afroameričanka/běloška

Tevah Jones, 22 let, Grants Pass, Oregon

běloch/Afroameričan

Adrian Adrid, 24 let, Haleiwa, Hawaii

běloch/Filipínec

Zdroj: National Geographic

Foto: Martin Schoeller

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama