Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Ženy bohatnou – přibývá žen miliardářek!

Jan Boublík/10.3.2014
Magazín Forbes zveřejnil aktuální seznam světových miliardářů. Po bok nejbohatších kolegů se zařadila i Miuccia Prada.

Každoročnš očekávaný žebříček odhaluje, že počet miliardářek je zatím nejvyšší vůbec. Seznam nejbohatších žen planety se rozšířil ze 138 na 172. Velkých skoků si všimli i investoři a světové bankovní domy či burzy. I ty jsou nyní více ovládány ženami. A příklad z úvodního odstavce mluví za všechny.

Miuccia Prada

Miuccia Prada za posledních let zhodnotila své impérium až o pět miliard amerických dolarů. Vstoupila na čínskou burzu a přemýšlí o expanzi na africký kontinent, kam už nyní její móda proniká. Na kontě majitelky společnosti Prada Group, pod kterou spadají značky Miu Miu, Prada, Church’s a Car Shoes, tak údajně nyní leží bezmála 12 miliard dolarů. Nejbohatší ženou světa však stále zůstává Liliane Bettencourt, dědička kosmetického gigantu L’Oréal. Ta si na svém kontě nastřádala neuvěřitelných 35 miliard. 

Do seznamu se však dostala i Sandra Ortega Mera, dcera Amancia Ortegy, majitele řetězce Zara a třetího nejbohatšího muže planety, a dědičky odkazu Estée Lauder Jane a Aerin Lauderovy. Z módního průmyslu lze pak jmenovat také italského návrháře Giorgia Armaniho, majitele LVMH Bernarda Arnaulta a Michaela Korse. Všechny však stále trumfuje vůbec nejbohatší muž planety Bill Gates se 76 miliardami dolarů.    

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama