Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Zemřela americká návrhářka L’Wren Scott

18.3.2014
Reklama

Šokující zpráva včera obletěla celý svět. Americká oděvní designérka L’Wren Scott byla nalezena mrtvá ve svém newyorském bytě. Podle předběžných informací inscenovaná sebevražda 49leté návrhářky tak byla provedena uškrcením jedním z L’Wreniných šátků. Mrtvé tělo našla návrhářčina asistentka.

Soudní patolog ještě musí určit přesnou příčinu smrti, ale policie dnes naznačila, že se bezpochyby jednalo o udušení následkem násilné smrti oběšením. Designérka byla ve svém bytě nalezena jen pět minut po desáté hodině newyorského času. Vyšetřování tak probíhá již od brzkých hodin včerejšího dopoledne.

Hvězdná stylistka a později také výborná návrhářka, kterou si zamilovaly Nicole Kidman, Angelina Jolie a Reese Witherspoon, už třináct let udržovala bouřlivý vztah s frontmanem legendární kapely Rolling Stones Mickem Jaggerem. L’Wren začala se zpěvákem chodit v roce 2001 a Mick, který je v současné době v Austrálii na turné, po svém mluvčím vzkázal toto: „Jsem naprosto šokován a zničený.“

L’Wren Scott se narodila jako Laura „LuAnn“ Bambrough v městečku Roy v americkém Utahu, kde byla vychována adoptivními rodiči.  L’Wren začala svou kariéru jako modelka poté, co ji v roce 1985 při focení kampaně Calvin Klein spatřil Bruce Weber. Hvězdný fotograf mladičkou dívku přesvědčil, aby zkusila molo v Paříži, kde nakonec L’Wren pracovala pro Chanel a Thierry Mugler. Brzy nato si změnila jméno na dnes zažité L’Wren a v polovině devadesátých let se začala zabývat designem kostýmů, mimo jiné i pro Kubrickův poslední film Eyes Wide Shut. V roce 2006 založila svoji značku, jejíž styl vynikal ženskostí, jež si hned po několika přehlídkách v Paříži a New Yorku oblíbila nejedna celebrita. Její modely dodnes ctí například Sarah Jessica Parker, Amy Adams či již zmiňovaná Nicole Kidman. Její odkaz globální módě zatím pravděpodobně zůstává nedoceněný.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama