Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

VIDEO: Vivienne Westwood bojuje nahá za vegetariánství

Punková veteránka Vivienne Westwood, patřící k nejvlivnějším britským designérům, se svlékla pro boj za vegetariánství. Vivienne, coby pyšný bojovník za lidská práva, práva zvířat a lepší podmínky životního prostředí, totiž natočila kontroverzní klip pro mezinárodní společnost PETA, a sice nahá a ve sprše. Návrhářka se pro kampaň takto odhalila právě proto, aby světu objasnila zdroj největšího plýtvání vody. „Tím, že nebudete jíst maso, uděláte pro životní prostředí víc, než kdybyste recyklovali a ještě řídili hybridní auto,“ tvrdí Vivienne. Proč? Podle průzkumu společnosti PETA totiž většina bezcenného plýtvání světových zásob vody pramení z masokombinátů. 

PETA je nezisková organizace bojující za práva zvířat, založená v roce 1980 v USA. Zaměřuje svoji činnost zejména na čtyři oblasti, v nichž jsou dle jejích tvrzení v největším měřítku zvířata zneužívána: na farmy a továrny, laboratoře, oděvní průmysl a zábavní průmysl. Sama Vivienne s Petou spolupracuje již delší dobu, ještě déle je pak vegetariánkou. Tato volba jí prý umožňuje se s čistým svědomím dlouho sprchovat – je totiž vegetariánka, a tak k plýtvání zásob vody odmítáním masa nepřispívá. Pokrytectví, nebo budoucnost v cestě za společenskou odpovědností?  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama