Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Oscaři 2014! Kdo vyhrál, kdo zazářil a kdo zklamal?

Oscaři 2014! Kdo vyhrál, kdo zazářil a kdo zklamal?

Jan Boublík/3.3.2014

Naděje! Tak by mohl znít podtitulek včerejšího předávání cen americké filmové akademie. Zlatá soška hrdiny – obnaženého Oscara – se ve vyhřátém LA předávala již po šestaosmdesáté a v klíně přistála těm, kteří v přízeň tohoto ocenění už ani nedoufali. Ceremonie se tak nesla v duchu změn, svěžích rozhodnutí a té nejčerstvější módy. Chcete vědět vše?

Naději na důstojnou hereckou kariéru totiž soška tentokráte propůjčila i australskému herci Matthew McConaugheymu. Sošku v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli si zasloužil za postavu HIV pozitivního překupníka a distributora v nedávné době zakázaných léků pro léčení stejně nakažených ve filmu Dallas Buyers Club. Se stejným titulem pak slavil úspěch Jared Leto, který se ve snímku představil v coby pokročilým stadiem nemoci postihnutý transvestita. Další oscarové ocenění pak znovu získala Cate Blanchett, která si Oscara odnesla za roli rozmařilé ženy ve filmu Woodyho Allena, Jasmíniny slzy. A mnoho příležitostí získal jinak proklamovaný outsider letošních Oscarů, film The Gravity, který navzdory očekávání získal hned sedm sošek. S poslední nadějí se rovnou přesouváme k módě červeného koberce.

Na něm totiž včera zazářilo jen pár žen. Rozhodně mezi ně patřila mladá herečka Lupita Nyong'o, která si Oscara odnesla za Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Ve svém věku jednatřiceti let se tak stala jednou z nejmladších držitelek tohoto ocenění. Co si vzala na sebe aby předešla svou skvělou hereckou pověst? 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama