Přejít k hlavnímu obsahu

Lena Dunham vydá knihu! Bude stejně vtipná jako její seriál?

Jan Boublík/13.2.2014

Znáte seriál The Girls? Je tak trochu jiný. V dnešní době supermoderních seriálů plných záhad, akce a šokujících zvratů se tento skromný příspěvek vydal trochu odlišnou cestou. Cestou běžného života se vším všudy. Civilní tvář titulu je navíc doslova odzbrojující a to samé platí i o hlavní hrdince. Tu hraje populární Lena Dunham, která je zároveň i autorkou The Girls. Multitalentovaná umělkyně současné generace se navíc chystá vydat svou vlastní knihu!

Herečka, scenáristka, spisovatelka a režisérka, která na Oberlinské univerzitě ve státě Ohio vystudovala tvůrčí psaní a jejíž gify zaplavily internetové prohlížeče, si tak pro své fanoušky připravila titul s názvem Not That Kind of Girl. Kniha má prý představovat průvodce jedné mladé ženy pro ostatní mladé ženy. A pokud jste viděli alespoň část ze zmiňovaného seriálu The Girls, určitě si umíte představit, jak vtipná bude knižní verze Leniných mouder.

Podtitul knihy totiž zní A Young Woman Tells You What She’s „Learned“. Podle dostupných zdrojů však mají být příběhy na stránkách očekávané publikace především lidské. „Je to o fantastických nocích s příšernými kluky a o příšerných dnech s fantastickými přáteli,“ doplňuje pak na Twitteru sama autorka. Kniha by měla vyjít v květnu příštího roku a Lena už se s její obálkou pochlubila na sociálních sítích. Graficky výrazný, a přesto jednoduchý obal knihy přímo svádí k zakoupení. Na překlad si však budeme muset počkat. Vydavatelství Random House, které s Lenou podepsalo kontrakt na 3,5 milionu dolarů, zatím nehodlá distribuovat práva dál. I přesto však nový Lenin počin sleduje celý svět.    

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole