Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

KUŘE V PODVAZKÁCH: Jak se na jaře starat o pravidelný přísun vitamínů?

Nina Řeháčková/13.3.2015
Tipy, recepty a recenze známé food bloggerky Niny Řeháčkové

Dnešní příspěvek nebude o receptech a lahodném jídle, ale chtěla bych vám trochu poodhalit, jakým způsobem se přes zimní období a začátkem jara starám o přísun vitamínů a energie.

Každé ráno před snídaní baštím několik pilulek Chlorelly, rybího tuku v kapslích a kyselinu listovou. Zapíjím je vodou. Následně si míchám drink z prášku sušeného Baobabu, který si většinou přidávám do čerstvé ovocné šťávy. Sám o sobě má velmi zvláštní kyselonasládlou chuť, která nemusí být mnohým příjemná. Prášek z Baobabu je silný antioxidační prostředek s vysokým obsahem kalcia, hořčíku a draslíku. Baobab prášek se dá využít i při pečení sladkých pokrmů nebo si ho můžete přidávat do smoothie. Více o Baobab prášku zde.  

Prášek většinou střídám s Chia semínky, ze kterých si můžete udělat nejen hustý drink s ovocem, ale mají i celkem široké využití v kuchyni. Komplexní využití Chia semínek a jejich význam pro vaše zdraví si můžete přečíst na webu seminka-chia.cz 

Procházkou po Vinohradských ulicích jsem také náhodou narazila na obchůdek s Lotyšskými a Ruskými bylinkami a léčivými přípravky. Zaujala mě lahev s čirou tekutinou. A ještě víc mě zaujalo, že to byla čistá neředěná březová míza. Pít čistou přefiltrovanou vodu z břízy mi přišlo okouzlující. Je to skvělý antioxidační prostředek na jaro. Piji každý den jednu skleničku.

  

Březovou mízu si můžete ovšem nasbírat i sami. Dá se z ní uvařit nejen sirup, ale i víno nebo třeba sekt. O březové míze si můžete přečíst na tomto blogu.  

Kromě těchto vitamínových dopingů se snažím jíst velké množství ovoce a občas si místo ranní kávy dopřeji zelený čaj. A plavání a saunování? To je můj pravidelný zimní rituál.

Foto: Nina Řeháčková Ilustrace: Vladimír Strejček ze studia Drawetc

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama