Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

JÁJA VAŇKOVÁ: Česká tanečnice, kterou poznávají lidé po celém světě

Tereza Švandelíková/15.11.2015

Tahle rudovlasá kráska je původem z České Kamenice, ale v současné době žije v Los Angeles. Je známá svým osobitým a pro dívku ne zrovna typickým tanečním stylem, který jí přinesl vítězství v několika tanečních soutěžích a proslavil ji po celém světě! 

Tanci se věnuje už více než deset let. První taneční úspěchy se dostavily, když byla Jája součástí pražské taneční skupiny Out Of Bounds. Vytvořila pro ni vítěznou choreografii „Why so serious?“ a v roce 2010 se sama stala vítězkou v soutěži Tanečník roku. O pár měsíců později si jí na jednom ze svých kurzů všiml americký tanečník Phillip Chbeeb aka Pacman. Pozval ji do Ameriky a nabídl jí místo v taneční skupině I.aM.mE… 

Jaké byly začátky v I.aM.mE? 

Rozhodně to byl velký zážitek. Jiná kultura, jiní lidé, navíc jsem v té době ještě neuměla moc anglicky! Bylo to zajímavé. Ale postupně jsem si zvykla. IaMmE je teď moje druhá rodina. A když pak přišlo vítězství v ABDC, začali jsme cestovat po celém světě, učit a vystupovat. Samozřejmě mi to dalo hodně možností, jako například zařídit si pracovní vízum a zelenou kartu, abych mohla žít v USA. 

Jak byste zhodnotila rok 2015? 

Byl to dobrý rok, zúčastnila jsem se taneční soutěže So You Think You Can Dance v Los Angeles, skončila jsem na druhém místě. Momentálně jsem na turné a jak už jsem zmínila, dostala jsem zelenou kartu. 

Proč jste se rozhodla soutěžit v SYTYCD? 

SYTYCD je jedna z nejpopulárnějších tanečních soutěží na světě, což mi otevřelo dveře k novým příležitostem. Rozhodně mi to dalo hodně vzdělání nejen o tanci, ale i o životě a businessu. Dalo mi to příležitost sdílet tanec s více lidmi po celém světě. 

Jste známá svým tanečním stylem, nejsou ale krumping a poppin spíše pánské styly? Proč jste se pro ně rozhodla? 

Ano to je pravda, myslím si, že není dostatek slečen, které by tento styl dělaly, ale už odmalička jsem věděla, ž vynikám spíš v pánských stylech. Baví mě to, a děla mě to jinou. 

Jak byste popsala svůj styl? 

Body control! 

Kolik času věnujete tréninku? 

Trénuji každý den, psychicky i fyzicky. Několik hodin denně. 

S kým se Vám zatím nejlépe spolupracovalo? 

Rozhodně s IaMmE a pak je tu choreograf Chris Scott, který mě trénoval pro film Step Up All in a Olympijské evropské hry v Baku, kde jsem vystupovala v červnu. 

Jak vnímáte, že jste inspirací pro tisíce tanečníků po celém světě? 

Rozhodně jsem za to moc ráda a doufám, že budu inspirací i nadále. To je můj cíl! 

Jaké máte plány do budoucna? 

Chtěla bych dělat svoje vlastní projekty a show, choreografie pro filmy a reklamy, a učit tanec...

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama