Přejít k hlavnímu obsahu

DUBNOVÝ KULTURNÍ DIÁŘ Jana Gemrota

16.4.2018
Jan Gemrot, je malíř, který na sebe upozornil už při přijímacích zkouškách na akademii. Jeho umělecká tvorba je nepřehlédnutelná.

Kulturní událost nebo projekt, který si nechci nechat ujít: Výstavu Luboše Plného v galerii Pro arte.

Tři alba z poslední doby, které jsem si pouštěl neustále dokola: Velice se mi líbila poslední deska Bruno Ferrariho s názvem Ayahuascero, pak si pořád pouštím desku od Radiohead A Moon Shaped Pool, což sice není žádná novinka, ale pořád mi dává něco nového. Taky mě velmi oslovil koncert pro hoboj, který napsal můj strýc Jiří.

Obraz, na který mě neomrzí se dívat: Cokoliv od Jeana Augusta Dominiqua Ingrese.

Obraz, který bych rád namaloval: Ten, co teď maluji.

Film, který mě vždycky rozesměje: Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem v hlavní roli.

Film, který mě pokaždé dojme: Těch je spousta, třeba Tenká červená linie – válečný lm Terrence Malicka.

Herec nebo herečka, které obdivuji pro to, co zosobňují: Daniel Day Lewis nebo Cate Blanchett – to jsou pro mě ideály herectví.

Kniha, kterou bych každému půjčil, ale určitě bych ji chtěl vrátit zpět: Já knihy nepůjčuji, vždycky je lidem koupím. Teď jsem už asi třikrát někomu věnoval román Davida Zábranského Za Alpami.

Na co se těším v dubnu: Na výlet do Rotterdamu.

Televize: Ano nebo ne? Ano, samozřejmě.

Vinyl: Ano nebo ne? Kámoš je DJ a hraje z vinylů, takže rozhodně ano!

Obraz, který mi visí doma (nebo bych si ho tam přál mít): Za jeden z pro mě nejcennějších, považuji malou studii od svého zesnulého profesora z akademie Zdeňka Berana.

Osobnost, kterou stojí za to sledovat: Cardi B – je naprosto skvělá, ultra zábavná a třeba její postřehy ke střeleckým útokům v amerických školách byly velice přesné.

Když jsem byl malý, chtěl jsem být jako: Už od dětství se snažím být hlavně sám sebou nebo lépe řečeno zjistit, kdo vlastně jsem.

Umělecké dílo, které se mi líbí a nikdo jiný to nechápe: Jedna francouzská rma vyrábí nádherné modely dinosaurů. Jsou to úžasné, nesmírně věrné sošky, které vytváří tým skvělých sochařů a vědců, ale myslím, že v mém okolí by se našli jedinci, kteří by v tom viděli jen obyčejné plastové hračky.

 

* JAN GEMROT (34), výtvarník Jeden z nejzajímavějších mladých výtvarníků, který se zaměřuje na tzv. hyperrealismus. Jeho dílo je zastoupeno i ve sbírkách Národní galerie. Vystavuje doma i v zahraničí. Je autorem přebalů CD Borise Carloffa nebo skupiny ISING, ale také plakátu filmové adaptace povídky Stephena Kinga Jsem brána.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole