Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dojatá k slzám: Babičce se v 97 letech splnil životní sen

10.11.2015

Margaret Thome Bekema nikdy nedokončila střední škol tak, jak měla. Místo toho byla nucená v prvním ročníku ze školy odejít, aby se postarala o své sourozence a smrtelně nemocnou maminku. 

Margaret Thome Bekema měla původně odmaturovat v roce 1936, osud tomu ale nepřál a tak musela ze školy nadobro odejít už v roce 1932. Margaret pak po svém odchodu už nikdy nedostala šanci doplnit si střední vzdělání. Díky jejímu vzdálenému příbuznému se ale stalo něco, s čím už dávno nepočítala – po 79 letech obdržela čestný maturitní diplom. Potom, co si nasadila maturitní čepičku, se dojetím rozplakala. 

“Z celého srdce vám všem děkuji. Musela jsem odejít ze školy, abych se postarala o rodinu. Bylo to nesmírně těžké, víc, než si umíte představit. Milovala jsem školu a měla jsem v ní spoustu kamarádů, které jsem musela opustit.” Ředitel školy Greg Deja, který staré paní diplom udělil, k tomu dodává: “Její život byl plný odříkání, nikdy nemyslela sama na sebe a snažila se pomáhat jiným. Je inspirací pro naší společnost, protože rozhodnutí, která v životě udělala, reprezentují hodnoty, které učíme naše studenty.”

 Foto: BoredPanda

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama