Přejít k hlavnímu obsahu

Disneyovské boubelky – podpořila byste bizarní petici?

Jan Boublík/10.2.2014

„Disneyovské princezny by měly být tlustší!“ To nyní hlásají v Americe, kde na popularitě vzrostla petice, která bojuje za překreslení klasických pohádkových postav do „plus size“ tvaru. Dočkáme se tak boubelaté Popelky? A podepsala byste také takovou petici? 

Jewel Moore je osmnáctiletá dívka z Virginie. Samu sebe označuje jako „plus size woman“ a jako takovou ji zkrátka segmenty kulturního dědictví naší civilizace, které odkazují na hubenou ženskou siluetu jako ideál krásy, urážejí. „Jsem při těle a moc dobře vím, jak těžké je s takovou geneticky nastavenou postavou žít. Ženy jako já potřebují v médiích prostor a podporu, a ne další zesměšňování,“ tvrdí sama Jewel. Otázkou však zůstává: Jsou tradiční pohádky výsměchem, nebo je společnost v rámci pozitivní diskriminace už tak přecitlivělá, že na podobné podněty reaguje se značným velbloudoefektem?

Jewel má v této otázce jasno, a tak se rozhodla založit petici bojující za překreslení klasických disneyovských princezen. Na největším celosvětově rozšířeném petičním serveru change.org totiž před nedávnem založila podobnou petici a – světe, div se – zatím se svým záměrem slaví úspěchy. 

Mnoho mladých dívek by to učinilo šťastnější. Tento krok od společnosti Disney by měl velmi pozitivní efekt na celou společnost,“ dodává studentka, která pro svou petici zatím získala necelých 23 000 podpisů. Přidala byste se také? 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole