Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Coco Chanel i Matka Tereza: malé dívky napodobují slavné ženy v unikátní kampani

Bára Cihlová/4.6.2014

Unikátní kampaň rozšiřuje mladým dívkám povědomí o vlivných ženách

S kreativním způsobem, jak malým a mladým dívkám přiblížit některé mimořádné ženy, které významným způsobem ovlivnily naši společnost, přišla marketingová specialistka Cassandra Yardeni a fotografka Kat Carey. Celý projekt, který původně vznikl v San Antoniu v Texasu a který si klade za cíl rozšířit povědomí o významných ženských postavách, nazvaly Isis. 

V rámci tohoto kreativního projektu mají mladé dívky ve věku 1 až 18 let možnost napodobit některou z fotografií slavných žen a nafotit ji v podobném duchu. Obě fotografie pak nesou stručný popis toho, čím a proč je daná žena mimořádná. Fotografie jsou pak dál šířeny na sociálních sítích, stejně jako ve školách a v prostorách města a veřejné dopravy. Milým a nenásilným způsobem tak rozšiřují obzory mladší generaci. Celý projekt Isis je ke shlédnutí zde.

Zahara Elizarrarz jako Frida Kahlo

Mexická malířka počátku 20. století, známá pro své kresby nesoucí stopy realismu, symbolismu a surrealismu. S velkým zápalem malovala také autoportréty, namalovala jich celkem 55.

Zahra Mammen jako Malala Yousafzai

Malala Yousafzai (16 let) pákistánská bojovnice za lidská práva, zejména právo dívek na vzdělání. Přežila útok Talibanu, při kterém ji jeden z útočníků střelil do hlavy. Dál veřejně bojuje za lidská a ženská práva. 

Leia Frontaura jako královna Alžběta I.

Královna Alžběta I., dcera Jindřicha VIII. a Anny Boleynové, vládla Anglii a Irsku dlouhých 44 let a je označována za panovnici zlatého věku. Pro svoji neochotu vdát se je označována také jako "panenská královna".

Caroline Hartnett jako Coco Chanel

Gabrielle Chanel, francouzská módní návrhářka a zakladatelka značky Chanel. Moderní, nezávislá, plná ambicí a nadšení přetvořila svět módy první poloviny 20. století a neodvolatelně tak ovlivnila jeho další vývoj.

Jocelyn Otte jako princezna Diana

Diana, princezna z Walesu a první manželka Charlese, prince z Walesu, známá především pro svůj zápal pomáhat lidem. Organizátorka a podporovatelka nejrůznějších charitativních sdružení jako Červený kříž. Svou charitativní práci soustředila především na boj proti AIDS a pozemním minám.

Olivia Martinez jako Matka Tereza

Matka Tereza, katolická misionářka a humanitární pracovnice, držitelka Nobelovy ceny míru, která se snažila pomáhat lidem po celém světě. Za své humanitární dílo obdržela řadu ocenění. V roce 2003 byla prohlášena za blahoslavenou papežem Janem Pavlem II. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole