Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

LETUŠKY RADÍ: Tenhle nápoj byste v letadle raději neměli nikdy pít 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/17.6.2019
Jaký to je? Rozhodně vás to překvapí. Je to totiž voda.  

Právě jste si naplánovala pohádkovou dovolenou, našla nejvíc “insta friendly” hotel, sbalila kufry a jediné co stačí, je nasednout do letadla směr dva týdny v ráji. Do příručního zavazadla jste si jistě nezapomněla vzít ani skvělý hydratační krém a myslíte i na to, že musíte doplňovat tekutiny, protože vzduch na palubě velmi dehydratuje. Jenže než příště zavoláte letušku, aby vám přinesla trochu vody, čaj nebo kávu... raději toto rozhodnutí ještě zvažte.  

Podle zaměstnanců aerolinek se posádka letadla vodě raději vyhýbá. Proč? Je to z důvodů jejího znečištění. Podle Business Insider je každá osmá dávka kazová. Asociace letušek a stevardů CWA se k tomu vyjádřila následovně: “Voda na palubě je regulována Agenturou pro ochranu životního prostředí. Aby byla zajištěna její bezpečnost. CWA prosadila toto nařízení již před patnácti lety, ale to samotné je velmi vágní a poskytuje široký prostor pro aerolinky, které sami zvažují, jak často je nutné testovat vodu a kdy proplachovat nádrže.” Asociace letušek a stevardů se nedomnívá, že by toto nařízení bylo velmi efektivní a dostatečně vynucováno. Dokonce existuje studie z roku 2013, kdy našli vědci ve vodě servírované v letadle, velmi vysoké procento bakterií... Takže až poletíte na onu vysněnou a pohádkovou dovolenou, nenechte si ji zbytečně zkazit a sbalte si s sebou i vlastní láhev na vodu. Není pak nic jednoduššího než ji za kontrolou dopustit.  

Čtěte také:
FIRST AID KIT: Co si s sebou vzít do letadla?
RADKA PALÁNOVÁ: Na dovolené vypněte… i svůj telefon
Tenhle ostrov byl vyhlášen nejkrásnějším v Evropě

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole