Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Letní vibrace aneb jak o sebe pečovat v létě?

Text: Kristýna Schafferová, Foto: Alvaro Beamud Cortes/24.5.2020
Krásná pokožka, aktivní pohyb a ochrana před sluncem, to jsou hlavní pilíře, na kterých bude stát celá prázdninová sezona.

Sametová kůže
Není lepšího doplňku než pokožka hebká jako samet. Mít ji můžete i vy, stačí vsadit na hydrataci a masáže proti celulitidě!

Od té doby, co ustaly pravidelné letní bouřky a teploty se šplhají stále výš, trávíme v podstatě celé dva měsíce v krátkých šatech nebo plavkách. Pojem „krásná pokožka“ tak nabývá jasnějších rozměrů: je pružná, na první pohled sametová, šťavnatá a bez ďolíčků. Tajemství, jak jí dosáhnout, přitom tkví v jednom slově: hydratace! 

Doteky slunce
Touha po bronzově opálené pokožce je přirozená, cesta k ní by ale neměla škodit. Nám ani životnímu prostředí.

Aktuální situace nám zmařila spoustu plánů... A to včetně výběru destinace letní dovolené, kterou budeme místo v Karibiku pravděpodobně trávit na chalupě. Slunce si ale nevybírá, a tak ani letos nesmíme podceňovat ochranu pokožky před škodlivým UV zářením, které je v naší zemi stejně silné jako kdekoliv jinde ve světě. Opalovací krém vybíráme v první řadě podle výše jeho ochrany. 

V pohybu
Vyrýsujte tělo přirozeným pohybem. Pravidelné běhání nebo plavání v řece vám změní pohled na život.

Škoda sedět doma, když je venku tak krásně. Využijte volných dnů na maximum a běžte se proběhnout třeba do lesa. Abyste mohli tento typ sportu dělat, nemusíte trénovat na maraton. Dokonce ani není potřeba hlídat tepovou frekvenci nebo plnit ambiciózní cíle, co se zdolaných kilometrů týče. Jediné, co je ohledně efektivního běhání podstatné, je nadšení, pravidelnost a kvalitní boty. Běhejte tak, aby vám to přinášelo radost, a když se vám zrovna nechce, nelpěte na předem vytyčeném plánu a prostě zůstaňte doma. Čím víc vás to bude bavit, tím déle u toho vydržíte. Na druhou stranu ale nezapomínejte na známé pořekadlo, že se nic nemá přehánět, a snažte se nepřepínat. 

Celý článek si přečtete v květnové Marie Claire, kterou najdete právě teď na stáncích nebo si ji můžete objednat na našem webu z bezpečí domova a pošleme vám ji až ke dveřím. Doprava zdarma!  

Čtěte také: NA VLASTNÍ KŮŽI: Naše šéfredaktorka testuje kolagenový drink Oslo Skin Lab

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama