Přejít k hlavnímu obsahu

LETNÍ FESTIVALY 101: Kam vyrazit a co s sebou?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash, Archiv firem/3.7.2019
LET THE GOOD TIMES ROLL! 

Už jsou tu zase noci, které se mění v rána... Nekonečná hudba tepající do rytmu vašeho srdce a vzduch, který jiskří energií. Letní festivaly jsou mnohem více než jen kapely, filmy, umění, dobré jídlo, alkohol... jde o útěk z reality do bezstarostného světa denního snění. Víte, kam se letos vydáte zažít to nejlepší dobrodružství? A co si vezmete s sebou, abyste zazářila? Máme pro vás pět tipů:

COLOURS OF OSTRAVA

17.–20. ČERVENCE


Letos postoupily Colours zase o krok dál, protože získat Florence and The Machine, to je naprostá pecka. A když k tomu přidáte The Cure, Rag´n´Bone Mana, ZAZ, je to prostě bomba! Ale za vidění rozhodně budou stát i vystoupení zpěvaček MØ, Rosalíi, Marizy a Emily Dust nebo zpěváka Toma Walkera, beatboxera SARA a jedinečný Kronos Quartet. Tyhle čtyři dny v Ostravě budou zkrátka splněný sen každého hudebního fajnšmekra.

Colours of Ostrava

TOMMOROWLAND

19.–28. ČERVENCE


Každý rok se tento výjimečný festival taneční hudby koná v jiné zemi. Letos to vyšlo na Belgii, příští rok se odehraje ve Francii. Po dobu neuvěřitelných devíti dní bude ve městě Boom vzdáleném 16 km od Antverp a 32 km od Bruselu probíhat jedna velká pařba plná té nejlepší světové taneční muziky. Pokud jste na Tommorowlandu ještě nikdy nebyli, tak na něj určitě vyrazte, protože jde o nezapomenutelný zážitek, na který jsou lístky vyprodané během prvního dne.

Tomorrowland

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA

26. ČERVENCE – 4. SRPNA 


Alternativou k festivalu v Karlových Varech je Letní filmová škola v Uherském Hradišti, která  o sobě tvrdí: „Hledáme historické a společenské souvislosti, baví nás alternativa i kvalitní mainstream. Pečlivě vybíráme dvě stovky filmů a na vás je, abyste si z nich sestavili svůj jedinečný program.” Vedle novinek letos nabídne filmy francouzské nové vlny, uvede retrospektivu klasických snímků Williama Wylera (Ben Hur, Prázdniny v Římě) či připomene americké filmy, za jejichž kamerou stál Miroslav Ondříček. 

Festival Letní filmová škola Uherské Hradiště

SZIGET
7.–13. SRPNA 

Mezi Čechy stále populárnější maďarský hudební festival v posledních letech láká na opravdu velká jména. A i když Eda Sheerana nebo Florence and The Machine budeme moci vidět a slyšet i u nás, další sestava čítající Twenty One Pilots, The 1975, Macklemore, Franz Ferdinand, Foo Fighters, Razorlight a stovky dalších dělá Sziget jedinečným. Navíc Budapešť, která festival hostí, je město natolik krásné, že si lze z návštěvy festivalu udělat docela prima dovolenou.

Sziget

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole