Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Láska za časů karantény

Text: Tereza Čaladi, Foto: Unsplash/22.5.2020
Situace je pro mnoho párů dodnes náročná. Tráví spolu více času, sdílejí často nevelký prostor, a k tomu jsou konfrontováni s potřebami a zvyky druhého. Právníci očekávají nárůst rozvodovosti, ale ne všechny vztahy skončí po uvolnění opatření krachem. Některé páry si naopak uvědomí, že se i přes aktuální chuť se pozabíjet mají rádi, a jejich vztah to nakonec posílí.

Před několika týdny jsme se probudily do reality období sociální izolace, v níž se z nás při práci z domu staly také kuchařky a uklízečky zaměstnané na plný úvazek, a většina maminek si k tomu ještě střihla roli vychovatelek a učitelek předmětů od matematiky po výtvarku. Celé dny tak trávíme v pyžamu, v lepším případě ve věcech „na doma“, nenamalované a s mastnými vlasy, protože na upravování nemáme energii. K tomu do sebe doma neustále vrážíme s partnerem, který nás už začíná iritovat pomalu jenom tím, že dýchá.

Co s tím?
I když se začala mimořádná vládní opatření rozvolňovat, máme za sebou více než sedm týdnů celostátní karantény, kdy jsme chodili ven, pouze když jsme potřebovali do obchodu s potravinami, do práce či na krátkou zdravotní procházku. Náš sociální kontakt se tedy omezil na prodavačky, které se však potýkaly s frontami u pokladen od otevření do zavíračky, a tak jediné, co na co měly sílu, byl pozdrav a částka, kterou máme platit. Kolegyně a kolegové dodnes nemají náladu si povídat, protože mají práce nad hlavu a spěchají domů, aby mohli pomoci dětem, které mají domácí vzdělávání; pokud tedy ještě nejsou na home office (či nepřišli o práci). Zdvořilé pozdravení kolemjdoucích naši touhu po sociálním kontaktu také úplně neukojí, a tak nám nezbývá nic jiného než jít za svým partnerem – zase.

Pro některé dvojice může být současná situace skutečnou výzvou, či přesněji „zkouškou ohněm“, jak mi nedávno výstižně popsala své intenzivní soužití s partnerem kamarádka. A není se čemu divit. Tráví spolu 24 hodin 7 dní v týdnu, s nikým jiným se nevídají (videohovory s kamarádkami nejsou to stejné jako jít na víno), a co si budeme nalhávat, v malém městském bytě nemají ani kout, kam se uchýlit a na chvilku si od druhého odpočinout. Některé páry tak během náročné doby zjistí, že už si nemají co říct... Mladí lidé, co se sestěhovali chvíli před nouzovým stavem, si uvědomí, že trávit spolu tolik času bezprostředně po prvním velkém společném kroku není ideální, a tak se navzdory vzájemné lásce odstěhují zpět k rodičům, aby svůj vztah nezničili dřív, než doopravdy začal. A jiné páry sice mají chvílemi chuť se zabít, nicméně situaci zvládnou, a do budoucna je to dokonce posílí.

Celý článek si přečtete v květnové Marie Claire, kterou najdete právě teď na stáncích nebo si ji můžete objednat na našem webu z bezpečí domova a pošleme vám ji až ke dveřím. Doprava zdarma!    

Čtěte také: Jak si nezničit vztah, když jste spolu v karanténě a ani nezabít svého partnera

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama