Přejít k hlavnímu obsahu

Lagerfelda nahradí v Chanelu stážistka 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/19.2.2019
Módní dům Chanel prozradil, kdo se stane nástupcem zesnulého návrháře ve funkci kreativního ředitele. 

V úterý zemřela ikona světové módy Karl Lagerfeld v 85 letech. Okamžitě po jeho smrti se začalo spekulovat o tom, kdo ho nahradí. Rozhodnuto bylo velmi rychle. Karl za sebe totiž doporučil svou pravou ruku Virginie Viard 

Viard pracovala po boku Lagerfelda po celých třicet let. V posledních letech vykonávala funkci ředitelky kreativního studia a starala se o plynulý chod značky. Do Chanelu však přišla již v roce 1987, tedy čtyři roky po Karlovi, jako stážistka. A pokud nepočítáme pětiletou pauzu, kdy si odskočila ke Chloé spolu s Lagerfeldem, zasvětila Chanelu celý svůj život.  

“Virginie Viard, ředitelce kreativního studia Chanel a nejbližší spolupracovnici Karla Lagerfelda po více než třicet let, bylo svěřeno Alainem Wertheimerem místo kreativní ředitelky, aby tak mohl dál žít odkaz Gabrielle Chanel a Karla Lagerfelda.”  

Čtěte také:
Smutný den pro módní nadšence - Karl Lagerfeld zemřel!​
Chanel se připojil ke značkám, které zakázaly kožešinu a kůži z exotických zvířat
Na Netflix přichází dokument o Chanelu 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole