Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Který slovenský módní film míří na festival do Paříže?

Foto: archiv/6.5.2019
Mezinárodní Filmový festival ASVOFF (A Shaded View On Fashion Film) se během své desetileté existence stal kultovní prestižní akcí a představuje prohlídku toho nejlepšího v rámci uměleckého žánru FASHION FILM.

Po městech jako Paříž, Bilbao, Šanghaj, Athény a Mexico City se na seznam kulturních metropolí minulý týden zařadila i Bratislava, kde měl festival svou premiéru. Slovákům představil na stříbrném plátně snímky velikánů jako Bruce Webber, Ellen Von Unwerth, zda Steven McQueen ale i tvorbu nezávislých mladých talentů.

Dvoudenní prohlídka fashion filmů zaujala odbornou veřejnost, jakož i fanoušky módy. Slavnostní red carpet premiéry se zúčastnili designéři domácí módní scény jako Fero Mikloško, Marcel Holubec, Boris Hanečka, či Michaela Ľuptáková, topmodelky Linda Nývltová, Barbora Brušková, zpěvačky Mária Čírová a Anita Soul.

Dramaturgii a programovou strukturu vytvořil kreativní producent Milosh Harajda ve spolupráci se zakladatelkou festivalu ASVOFF a respektovanou módní kritičkou Diane Pernet. "Uspořádání filmového festivalu světových rozměrů by bez podpory silných partnerů jako J & T Banka a AUPARK nebylo možné. Konfrontace domácí scény se světovou produkcí je však velkou inspirací a motivací pro naše filmové tvůrce, kterým jsme dali šanci vyhrát účast na jedenáctém ročníku festivalu ASVOFF v Paříži, "uvedl Milosh Harajda v závěru festivalu.

"Mám velkou radost, že výběr toho nejlepšího z 10. edice festivalu ASVOFF jsme zprostředkovali i divákům na Slovensku a fanouškům módy v Bratislavě. Kvalitou a kreativitou vaše domácí produkce rozhodně nezaostává za tou světovou, důkazem je i vítězný snímek "zhodnotila úroveň lokální edice fashion festivalu Diane Pernet.

Na jedenáctém ročníku ASVOFF Paris se již na podzim tohoto roku představí i vítězná snímek DOLLS Bratislavané Jakuba Gulyása, vítěze soutěžní sekce Slovenská a českých filmových tvůrců festivalu ASVOFF BRATISLAVA. Jakub je oblíbený módní a reklamní fotograf a kameraman se zaměřením na fashion video a po vyhlášení výsledků uvedl: "Snímek DOLLS vznikl jako doprovodné video k focení módního editoriálu pro český magazín Dolce Vita a zachycuje rozpohybované obrazy nostalgického světa módy podbarvené tajuplnou hudbou praskající desky. Je výsledkem spolupráce šikovných a talentovaných lidí z prostředí české a slovenské módní sféry, a proto moje velká díky patří celému realizačnímu teamu. Paříž je z mnoha důvodů moje srdcovka. Prezentovat se v něm jako profesionál je splněný sen snad každého umělce, velmi se už na tuto cestu těším. "

Odborná porota ve složení Zuzana Kanisová, Eva Blahutová, Jozef Pavleye, Petra Majcher, Michal Borec, Milosh Harajda a Anna Macaláková vybírala vítěze z 33 přihlášených filmů, přičemž shortlist na projekci v Cinema City AUPARK vypadal následovně:

Pure Spirit — Roland Wranik, SK

Ad Libidum for Pigmentarium Pragensis — Anežka Horová, CZ

Dolls — Jakub Gulyás, SK

Artra — Anna Smoroňová, SK

Nehera AW 2017 — Kristina Holla, SK

How to get to mars — Jarek Plouhar, CZ

Kids for CHATTY — Marek Partyš, CZ

Dedina — Vladimíra Hradecká, SK

II for SWARM MAG — Markéta Kosinová, CZ

Pieta for ODIVI — Jakub Jahn, CZ

The Gift for Mikloško Fashion Design — Roman Valent, SK

A Shaded View On Fashion Film

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole