Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Kterou barvu budeme nosit celý příští rok? 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images, Pantone/11.9.2019
Pantone právě odhalilo ten nejžhavější odstín na následující sezonu...  

Tento týden odstartoval newyorský fashion week a naše oči tak budou přilepené k přehlídkovým molům. Nicméně extravaganza, kterou předvádí ti nejslavnější návrháři světanení jediným módním diktátem, kterým byste se měla řídit. Má do toho co mluvit i společnost Pantone. Tkaždým rokem zveřejňuje top barvy, které jsme připraveni nosit od hlavy až k patě. Na které se tedy budeme moci těšit příští rok?  

Jste připraveni se odvázat? Barvy roku 2020 jsou opravdu výrazné. Na vrcholu seznamu se nachází ohnivě šarlatová (flame scarlet), a následují ji tóny jako šafrán, klasická modrá nebo biskajská zelená. 

 

Podle výkonné ředitelky Pantone Leatrice Eisemanové odrážejí tyto barvy současné politické a kulturní klima, ve kterém se nacházíme. Jak řekla WWD: Móda je často indikátorem toho, co se děje ve světě kolem nás. Chceme učinit prohlášení pomocí křiklavých tónu, které vedou žebříček a všudypřítomná modrá naopak pomůže uklidnit, nepovyšuje se a krásně vyrovnává všechny zmatky, které se dějí.”  

Eisemanová také tvrdí, že společnost opouští genderové škatulkování barev. Už neřešíme, jestli je nějaký odstín moc holčičí nebo naopak moc mužný. Pokud k vám barva promlouvá, máte-li ji rádi a přitahuje vás - potom ji noste a na nic se neohlížejte. Barvy by se měly vymykat předsudkům stejně jako lidi.  

Čtěte také:
Černá válcuje nákupy oblečení a doplňků. Jsme proto nudným národem?
Hra o trůny internetu! Která ze značek vládne e-shopům?
Konec padělků (nejen) v Čechách?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama