Přejít k hlavnímu obsahu

Kruhový trénink pro ženy. Cvičení na míru, které vás zbaví přebytečných tuků

Foto: Unsplash/6.1.2019
Trénink v posilovně je základem efektivního spalování tuku a formování postavy. To ale neznamená, že tam musíte trávit hodiny. Při kruhovém tréninku se dostanete do kondice za pouhých 30 minut. 

Pokud nemáte čas nebo se vám nechce chodit každý den do činkárny, ale zároveň si chcete udržet fit postavu, případně se k ní propracovat, vyzkoušejte kruhový trénink. „Při kruhovém tréninku zatížíte každý den všechny partie a pokud zvolíte program s trenérem, zaručuji vám, že se nebudete nudit ani se nemusíte bát přetrénování. Osobně vedu kruhové tréninky už řadu let a většina mých klientek se během krátké doby zbavily nechtěného tuku, krásně zformovaly postavu a získaly i jemný svalový tonus,“ popisuje své zkušenosti hlavní trenérka fitness centra pro ženy Contours Mgr. Kateřina Hollerová. K získání postavy snů přitom stačí chodit na 30minutové kruháče s trenérem 3krát týdně. „Kruhový trénink je specifickým spojením rozvoje silových a vytrvalostních schopností, takže pokud například běháte a je vašim primárním cílem zvýšení vytrvalosti, stačí zařadit kruhový trénink jedenkrát týdně,“ radí Hollerová. Co se týká běhu, tak k lepší výkonnosti a rychlejší regeneraci pomáhá také jóga. „Cvičením jógy uvolníte svalstvo a úpony, které jsou při běhu nejvíce zatěžované. Mimo jiné se naučíte správně dýchat,“ vysvětlujte zakladatelka center Domu Jógy a autorka knihy o józe pro seniory Věra Vojtěchová. 

Na kruhový trénink může přijít kdokoliv 
Kruhový trénink sice trvá jen 30 minut, ale jde o vysoce intenzivní trénink. To může vzbuzovat dojem, že se jedná o náročné cvičení a je vhodné pouze pro lidi, kteří už mají formu a pravidelně cvičí, ale rozhodně to tak není. „Díky variabilitě závaží a obtížnosti, můžete začít s tímto druhem cvičení v jakémkoliv věku a fyzické kondici. Zvláště pokud máte k ruce trenérku, která vám připraví tréninkový plán na míru. Není výjimkou, že kruhový trénink navštěvují 60leté ženy. Mojí zatím nejstarší klientce bylo 81 let,“ prozradila Hollerová. 

Kruhový trénink není vázaný jen na posilovnu 
Kruhový trénink je možné cvičit prakticky kdekoliv – v tělocvičně, posilovně nebo venkovním fitness parku. „Efektivní kruhový trénink si můžete zacvičit i v přírodě. Primárně je ale kruháč určený především do prostor pod střechu, což v zimním sychravém počasí uvítáte. Kromě toho v posilovně jsou k dispozici stroje zaměřené na tento druh cvičení. U nás máme celkem 8 posilovacích strojů v kruhu a 8 stanovišť pro aerobní cvičení. Na každém stanovišti se cvičí 45 sekund a celková doba cvičení dvou okruhů je pouhých 30 minut – cvičit však můžete, jak dlouho chcete,“ vysvětluje Hollerová. Cvičení venku vychvaluje i Vojtěchová: „Během letních měsíců je příjemné zacvičit si jógu v lesoparku při východu sluníčka. S nástupem chladných dní nám však nezbývá nic jiného než se přesunout dovnitř. A vlastně se už těším, až bude opravdická zima a začne se plnit sál hot jógy. 

Cvičení s trenérem není určené jen pro začátečníky 
Ačkoliv si můžete kruhový trénink sestavit sama, tak bez ohledu na to, jestli jste začátečnice nebo už cvičíte nějaký ten pátek, trénink se zkušeným trenérem vám přinese výsledky podstatně dříve. „Klientky, které chodí na moje kruhové tréninky se mi svěřily, že bez odborného dozoru by do cvičení daly podstatně méně energie. Kromě toho vždy dohlížím na správné provedení cviků, aby nedocházelo k úrazům. Ty jsou při špatné technice vcelku časté i u lidí, kteří sice cvičí dlouho, ale nikdo jim nikdy neřekl, že dělají něco špatně,“ upozorňuje Hollerová. Na závěr dodává: „Kruhové tréninky v Contours jsou určené pouze pro ženy, ale obecně jsou kruháče vhodné jak pro ženy, tak i muže. Dokonce i mnozí profesionální kulturisté začínali na podobném programu a jejich současné tréninkové filosofie se vyvinuly z kruhové tréninku. Takže ať už chcete dosáhnout štíhlé postavy nebo vybudovat svalovou hmotu, doporučuji začít od základů. Začněte trénovat celé tělo, nerozdělujte partie, nevynechávejte nohy. Zvolte kruhový trénink a výsledky se dostaví.“ 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole