Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Krásnější pleť díky orgasmu? Jde to! Stačí jen vyzkoušet... 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/24.4.2019
Spojení “kosmetické ošetření” tak najednou dostává úplně jiný význam...

Pokud utrácíte tisíce za krémy a séra, aby byla vaše pleť zářivá, hydratovaná a bez vrásek, máme pro vás šetrnější, a dokonce i zábavnější řešení. Vypadá to, že tajemství krásy se ukrývá peřinách. Ne, neříkáme vám, abyste se okamžitě zbavila všech beauty produktů, které vlastníte, ale vědci potvrzují, že zdravý sexuální život vede ke svěží a mladistvé pleti. Nevěříte? Přesvědčte se sami. 

1. Zářivá pleť 
Stejně tak, jako jakákoliv jiná náročnější fyzická aktivita, i sex pomáhá zlepšit krevní oběh a zvyšuje tok kyslíku v pokožce, tím se vaše pleť krásně rozzáří a získá tak jasnější nádech.  

2. Žádné vrásky 
Stres je tím nejhorším, co může vaši pokožku potkat. Odborníci se shodují, že jsou to hormony jako kortizol, které jsou spojeny s tvorbou vrásek. Pravidelný sex ovšem redukuje škodlivé účinky stresu na vaši pleť, a to obzvláště v případě, že dosáhnete orgasmu. Díky němu se totiž do vašeho těla uvolňuje naopak estrogen, který zvyšuje hladinu kolagenu a pozitivně tak ovlivňuje elasticitu kůže.  

3. Silné zuby a nehty 
Ne, sex není dobrý jen pro vaši pokožku, ale i pro vaše zuby, nehty a vlasy. Výzkumy ukázaly, že pokud se často milujete, zvyšuje se tak schopnost vašeho těla správně absorbovat a metabolizovat živiny. To, že přijmete větší množství minerálů a vitamínů se pak projeví na vašem vzhledu.  

4. Plnější rty 
Díky sexu se zvyšuje krevní tlak a vaše srdce buší rychleji. To má jako vedlejší efekt i to, že budete mít plnější rty... takže kdo potřebuje botoxy a výplně, když to jde i příjemněji?  

5. Lepší spánek 
Asi největším benefitem pravidelného a kvalitního milování je lepší spánek. Díky němu budete samozřejmě po probuzení odpočatější, fresh a krásnější. Může za to oxytocin, kterému se pracovně přezdívá “mazlící hormon” ten totiž doslova zaplavuje mozek, když máte sex a je zodpovědný i za onen pocit únavy a uvolnění po orgasmu.  

Čtěte také:
VIVA LA VULVA aneb vagina k pomilování
7 nových pravidel pro váš lepší sex
Nemáte čas na sex? Pozor, odnese to jak vaše psychika tak i tělo

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole