Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MANUÁL: Jak správně vybrat rtěnku?

Bára Cihlová/30.12.2019
Rtěnka by neměla chybět v žádné kosmetické sbírce. Tahle úžasně ženská zbraň totiž dokáže dělat zázraky.
Reklama

Namalovat si rty je asi ten nejrychlejší způsob, jak být okamžitě krásná. V nepřeberném množství barev a odstínů ale může být těžké vybrat si rtěnku, která vám opravdu sluší. Nenechte se však od nákupu odradit, stačí, když se při výběru budete řídit jednoduchými pravidly.

1. Myslíte si, že červená není pro vás? Na to zapomeňte, červená sluší každému! Vtip je v tom, že musíte najít správný odstín. Pokud máte světlou pleť, volte světlejší tóny a zapomeňte na ty křiklavé, ty naopak vybírejte, pokud je vaše pleť  snědší.

Světlý typ
Bude vám slušet broskvová, lehce růžová nebo korálová rtěnka. Pokud jste zrzka, vyberte si rtěnku se zlatavým nádechem. 

Tmavý typ
Nebojte se tmavších tónů, vyzkoušet můžete třeba švestkovou, čokoládovou nebo třešňově červenou. Slušet vám bude i vínová nebo temně rudá. 

Pokud máte barvu pleti někde mezi, vyzkoušejte růžovou, malinovou, oranžovou nebo univerzální korálovou. 

2. Nezapomínejte ani na tvar rtů, který při výběru také hraje svojí roli. Pro plné rty volte matové rtěnky, tenkým rtům prospívají světlé odstíny v kombinaci s konturou. Pokud máte velké plné rty, můžete si dovolit tmavé odstíny, které rty opticky zužují, naopak pro větší dojem volte rtěnky bez odlesku.

3. Rtěnku vybírejte podle typu pleti a tvaru rtů, ale i podle příležitosti. Na denní nošení zvolte odstín, který se od barvy vašich rtů liší maximálně o dva odstíny. Na večer můžete zvolit odstín výraznější, ale abyste nepůsobila vulgárně, řiďte se pravidlem: buď  výrazné oči, nebo rty.

4. Pokud nemáte ukázkově bílé zuby, vyhněte se křiklavým odstínům, zejména růžové nebo oranžové. Sáhněte naopak po tělové nebo tmavě červené.

5. S přibývajícím věkem volte krémovější rtěnky. Ty dodají vašim rtům potřebnou péči a hydrataci.

6. V případě, že si přecijen pořídíte špatný odstín, nelámejte nad ním hůl. Nechte si rtěnku na případné experimenty, zkuste ji smíchat se světlejším nebo tmavším odstínem a vlastní barva rtěnky je na světě!

7. Pokud budete volit výraznou rtěnku, myslete na to, že výrazná barva na rtech přitahujete pozornost. Rty by proto neměly být popraskané a vysušené. Dopřejte jim před nanesením jemnou masáž zubním kartáčkem, nebo použijte jemný scrub.

Extra tip: Aby rtěnka dlouho vydržela, první vrstvu obtiskněte do ubrousku a rty lehce zapudrujte. Naneste ji alespoň v pěti vrstvách, na rtech vám pak bude držet jako přikovaná celou noc!

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama